تازه ترین روش پیشگیری از بارداری توسط آقایان

0

تحقیقات حاکی از آن است که در سال 2016 جدیدترین و موثرترین روش کنترل بارداری برای آقایان طراحی می شود و تا سال 2018 به بازار می‌آید.

به گزارش  خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ از جمله روش‌های کنترل بارداری متداول میان افراد، استفاده از قرص‌های ضدبارداری و یا وسایلی از این دست است. در بیشتر روش‌های کنترل بارداری، فشار و تمرکز بر روی خانم‌ها است و به همین علت دانشمندان و محققان اخیرا به ای فکر افتادند که موثرترین روش کنترل بارداری برای آقایان طراحی کنند.

دانشمندان پس از تحقیقات و بررسی‌های مکرر توانستند روشی را کشف کنند که در آن کنترل تولد از طریق مردان انجام می‌شود. آن‌ها توانستند با ترکیب برخی مواد و هورمون‌ها، ژلی را درست کنند که با تزریق آن به مردان بارداری و تولد در بازه زمانی مشخصی تحت کنترل زوجین درمی‌آید. در واقع تزریق این ژل سبب مهار و توقف جفت‌های نر در مردان می‌شود.

آن‌ها در آزمایشگاه تاثیر این ژل را بر روی  برخی حیوانات از جمله خرگوش‌ها امتحان کردند و توانستند تا حدی قابل ملاحظه به موفقیت برسند اما هنوز باید روی مواد تشکیل‌دهنده آن ژل بیشتر کار کنند و نوید داده‌اند که تا سال 2018 طراحی و آماده‌سازی آن به پایان خواهد رسید و آماده عرضه در بازار خواهد شد.

منبع: Medical Daily

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید