تاسیس هنرستان‌ها و پژوهش‌سراهای دریایی با همکاری آموزش‌ و پرورش

0

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان دریایی و دریانوردی معاونت علمی از تأسیس هنرستان‌ها و پژوهش‌سراهای دریایی در کنار استان‌های ساحلی با همکاری مستمر آموزش و پرورش خبر داد.

محمد سعید سیف دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان دریایی و دریانوردی در گفتگو با خبرنگار حوزه فناوری های نوین گروه علمی پزشكی  اظهار کرد: در حال تأسیس کردن هنرستان‌های دریایی، پژوهش‌سراهای دریایی در استان‌های ساحلی هستیم تا کمک کنیم این دانش‌آموزان بتوانند در حوزه دریا فعالیت‌های علمی انجام بدهند و همچنین پروژه‌هایی را نیز ارائه بدهند.

وی در ادامه تأکید کرد: از این رو فعالیت‌های مشترک میان ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان دریایی و دریانوردی و آموزش و پرورش گسترش می‌یابد.

سیف با اشاره به توسعه صنعت دریایی کشور تصریح کرد: توسعه صنعت دریایی کشور که یک صنعت پویا به شمار می‌رود و نیازمند مدیریت زنجیره‌ای با برنامه‌های مشخص میان نهادهای مسئول نظیر آموزش و پرورش هستیم تا تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها در زمینه این صنعت سهمی داشته باشند.

وی در خصوص برگزاری باشکوه‌تر جشنواره دانش‌آموزی در سال آینده خاطرنشان کرد: این جشنواره با کمک و آموزی و پرورش به صورت بسیار باشکوه در سطح کشور برگزار می‌شود و هماهنگی‌های لازم برای توسعه روش‌های همکاری در مواردی مانند تجهیز کتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی، بحث تدوین کتب درسی صورت گرفته است.

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان دریایی و دریانوردی معاونت علمی عنوان کرد: نیازمند فرصتی برای آشنایی مردم با دریا از طریق گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی بودیم که این فرصت در اختیار ما قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری سمینارها عنوان کرد: بیشترین برنامه ما امسال در واقع برگزاری المپیاد و اعطای جوایز به برگزیدگان است و به مرور برنامه‌های مفصل و سمینار خواهیم داشت.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید