تامین اجتماعی، غایب بزرگ ارائه خدمات درمانی در استان البرز

0

وزیر بهداشت استان البرز را استان کارگری و تولیدی خواند و گفت: غایب بزرگ این استان در حوزه سلامت سازمان تأمین اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح بیمارستان کوثر در استان البرز گفت: استان البرز یکی از استان‌های مهم در حاشیه تهران است اما از نظر موقعیت به این استان ظلم شده است و توجه به پایتخت منجر به بی‌توجهی به حاشیه‌ها شده است.

وی افزود: استان البرز می‌تواند یکی از محور‌های مهم توسعه باشد اما وضعیت این استان از نظر سلامت نامناسب است و زمانی که من برای بازدید به این‌جا آمدم بیمار‌هایی را دیدم که روی زمین می‌خوابیدند و حتی در یک دستگاه 6 نوزاد هم‌زمان قرار می‌گرفتند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه البرز استانی کارگری و تولیدی است افزود: بزرگ‌ترین غایب حوزه سلامت در استان البرز سازمان تأمین اجتماعی است چرا که در آمد این سازمان از این استان کم نیست و نیاز به وجود بیمارستانی هم‌چون بیمارستان میلاد در استان البرز حس می‌شود. از طرفی نیروهای مسلح نیز باید برای ساخت مراکز درمانی به کمک ما بیایند و انتظار نداشته باشند که این بار را وزارت بهداشت به تنهایی به دوش بکشد از طرفی هر چقدر حضور بخش خصوصی پررنگ‌تر باشد به دولت بیشتر کمک می‌شود.

انتهای پیام/

 

لینک مطلب

پاسخ دهید