تامین نیروی انسانی براساس طرح خرید خدمات آموزشی

0

رییس سازمان مدارس غیردولتی گفت: چنانچه پس از ساماندهی نیروی انسانی کمبود نیرو وجود داشته باشد مجددا از طرح خرید خدمات استفاده می‌شود.

مرضیه گرد رییس سازمان مدارس غیردولتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص جزئیات طرح خرید خدمات آموزشی و تأمین نیروی انسانی برای مدارس گفت: از سال تحصیلی 94 – 95 بر اساس بسته حمایتی که پیش از آن به تصویب رسیده بود این طرح در دست اقدام قرار گرفت.

وی ادامه داد: بحث خرید خدمات آموزشی طبق مصوبه مجلس بوده و جزو روش‌هایی است که از فضاهای مازاد استفاده شده و در اختیار مدارس غیردولتی قرار می‌گیرد.

رییس سازمان مدارس غیردولتی افزود: برای اجرای این طرح از مؤسسان غیردولتی مبلغی به عنوان اجاره دریافت می‌شود اما مالکیت مدرسه برای آموزش و پرورش باقی می‌ماند.

گرد اظهار کرد: این قرارداد آموزش و پرورش و مؤسسات طبق قانون و ماده 12 تأسیس مدارس غیردولتی بوده و نظرات کارشناسی برای اخذ شهریه لحاظ می‌شود.

وی عنوان کرد: امسال در نظر داریم پس از ساماندهی نیروی انسانی چنانچه باز هم کمبود نیرو در آموزش و پرورش وجود داشت با استفاده از طرح خرید خدمات آموزشی این خلا پر شود.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی بیان کرد: اجرای این طرح در مدارس نقاط دور بسیار مثبت ارزیابی شده و با وجودی که پیش از اجرای آن مشکل جذب نیرو در این مدارس وجود داشت اما پس از اجرای طرح خرید خدمات کیفیت آموزشی قابل قبول برای خانواده بود.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید