تاکسی‌های ویژه برای بانوان اردنی + عکس

0

تاکسی‌های ویژه برای بانوان اردنی + عکس

بسیاری از بانوان اردنی معتقدند با راننده خانم احساس امنیت بیشتری درتاکسی دارند و احتمال ایجاد مزاحمت برای آنها بسیار کمتر است. همچنان که کمتر در معرض مشکلات و سختیهای ناشی از حمل و نقل قرارمی گیرند.

این در حالی است که برخی مردان معتقدند حضور بانوان در ساعتهای طولانی در خیابان به عنوان راننده تاکسی مشکلات بسیاری را متوجه آنها می‌کند کما اینکه رانندگی تاکسی سختی‌هایی دارد که فقط یک مرد قادر به تحمل آن است.

اما خانمی به نام مرام نجار، می‌گوید با اینکه برخی افراد با طرح راننده تاکسی خانم مخالفند، بسیاری از زنان با غلبه بر مشکلات به خوبی در این حرفه درخشیده‌اند.

وی می‌افزاید: این طرح برخی مشکلاتی را که بانوان در خارج منزل با حمل و نقل دارند حل می‌کند. مخصوصاً بانوان متأهل؛ زیرا بسیاری مردان اجازه نمی‌دهند همسرانشان تنها سوار تاکسی شوند.

خانم دیگری به نام سهاد قدومی می‌گوید: با وجود برخی چالشها از جمله مخالفت عده‌ای با این طرح، بانوان می‌توانند چنین خدماتی را ارائه دهند.

اما در مقابل عاهد عبدالرزاق معتقد است طرح رانندگی تاکسی اصلاً برای خانهما مناسب نیست زیرا مستلزم آن است که یک خانم تا دیر وقت در خیابان باشد کما اینکه رانندگی زحمت زیاد و صبر بالایی می‌طلبد.

وی می‌افزاید: این شغل، مشکلات و سختیهای زیادی برای خانمها مخصوصاً در ابتدای صبح و ساعات آخر شب ایجاد می‌کند.

به عقیده وی این کار فقط در تخصص مردان است و یک زن با توجه به طبیعت خود نمی‌تواند مشکلات آن را تحمل کند.

اما مجد الدین خمش، استاد رشته علوم اجتماعی در دانشگاه اردن می‌گوید وقتی که یک خانم در مقام مربی ایفای نقش می‌کند هیچ چیز مانع فعالیت او به عنوان راننده تاکسی نمی‌شود و می‌تواند مشکلات را تحمل کند.

خمش گفت: حضور زنان به عنوان راننده تاکسی، آزادی بسیاری را برای خانمهایی که نمی‌توانند با تاکسی جابجا شوند ایجاد می‌کند. مضاف بر اینکه زنان احساس امنیت و ارامش بیشتری می‌کنند.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید