تاکید وزیر ارتباطات بر تسریع در تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه ICT

0

فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات – دکتر واعظی در اولین نشست شورای معاونین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درسال 95، بر تسریع در تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه ICT، تاکیدکرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نام‌گذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل، و دستور ریاست جمهوری ، اولین جلسه شورای معاونین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دهم فروردین تشکیل شد.

در این نشست واعظی اظهارکرد:‌ تمامی برنامه‌های امسال باید در جهت تسریع در تحقق اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.

وی حمایت از تولید داخلی را ضروری برشمرد و ادامه داد:‌با حمایت از تولید داخلی و افزایش توان بخش خصوصی در حوزه ICT، می‌توانیم به افزایش اشتغال جوانان و رفع بیکاری کمک کنیم و بنابراین این موضوع یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر بومی سازی فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور افزود: با توجه به اینکه بازه سرمایه‌گذاری حوزه ICT در دنیا بسیار خوب است، ارتقای توان داخلی و بومی سازی می‌تواند به افزایش ثروت ملی کمک کند.

واعظی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در همه بخش‌های اقتصادی تاثیرگذار است و منجر به کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری می‌شود؛ افزود : توسعه زیرساخت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به تحقق اقتصاد مقاومتی در همه بخش‌های نظام کمک می‌کند و این مهم وظیفه و مسئولیت ما و همکارانمان را دو چندان خواهد کرد.

 

5656

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید