تایم: داعش در کنار نفت، خودرو و ماهی هم می فروشد!

0

گیگر :

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تایم: داعش در کنار نفت، خودرو و ماهی هم می فروشد!

سرویس بین الملل «انتخاب»؛ تایم نوشت: داعش دیگر برای درآمدش بر نفت متکی نیست. به گفته مقامات عراقی، این گروه تروریستی در حال تنوع دادن به اقتصاد خود با فروش ماهی و خودرو است تا کاهش درآمد نفتیش را جبران کند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ این نشریه آورده است: با هدف قرار گرفتن زیرساخت های نفتی تحت تصرف داعش توسط آمریکا و بریده شدن راه پرداخت حقوق این شبه نظامیان، آن ها با ایجاد استخرهای پرورش ماهی و معاملات خودرو میلیون ها دلار در ماه به درآمد خود اضافه کرده اند

.

بر اساس گزارش های جدید از مقامات عراقی، پس از آنکه نیروهای نظامی کنترل بسیاری از منابع نفتی را که داعش برای تامین مالی عملیاتش استفاده می کرد را پس گرفتند، این سازمان تروریستی به راه های نامرسومی برای پرداخت حقوق شبه نظامیان و تامین مالی عملیات خود دست برد.

استخرهای پرورش ماهی از سال 2007 منبع مالی این شبه نظامیان بوده است، اما مقامات عراقی امسال از آن مطلع شدند. درآمد جدید داعش با تصرف نمایندگی های فروش خودرو و کارخانه های دولتی حاصل می شود.

یکی از موسسات پژوهشی آمریکا در هفته گذشته عنوان کرد، درآمد داعش از تابستان گذشته به یک سوم کاهش یافته و به 56 میلیون دلار در سال رسیده است.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید