تایید هویت نوه استالین ازفرزند نامشروع + تصویر

0

گیگر :

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ویشاوندی خانواده داویدوف در منطقه كوزباس روسیه با «ژوزف استالین» مسجل شد كه نشان می دهد «یوری داویدوف» نوه رهبر سابق شوروی از فرزند نامشروع وی است.

به گزارش ایرنا, خبرگزاری اسپوتنیك با اعلام این خبر افزود: آزمایش ژنتیك ثابت كرد كه یوری داویدوف ساكن شهر نووكوزنتسك در سیبری واقعا نوه استالین است.

بنا به این گزارش، بررسی قضیه اخلاف سیبریایی استالین از زمان پیدا شدن اسناد جالب و حیرت انگیزی در آرشیو ها آغاز شد و سپس یوری داویدوف مهندس معدن ناشناس ساكن شهر نووكوزنتسك برای نخستین بار راز خانوادگی خود را در گفت وگو با خبرنگاران افشا كرد.

وی از روابط پنهان مانده «لیدیا پرپریگینا» مادر بزرگش و استالین پرده برداشت و حتی بسیاری از تاریخدانان تلاش كردند، یوری داویدوف را به دروغگویی متهم كنند و مدت طولانی هم هیچ سندی حاكی از درستی ادعای وی پیدا نشد.

اوایل سال 2016 آندره بوگومولوف تاریخدان و روزنامه نگار نشریه روسی «ساورشنوسكرتنو» اسنادی حاكی از وجود آلكساندر داویدوف پسر نامشروع استالین و روابط لیدیا پرپریگینا مادر بزرگ یوری داویدوف و رهبر اسبق شوروی در آرشیوها پیدا كرد.

اسپوتنیك افزوده است: اكنون معلوم شده است كه استالین سال 1914 زمان تبعید به روستای كوریكا در استان كراسنایارسك فعلی (توروخانسك سابق) روسیه، دلباخته دختر 14 ساله ای به نام لیدیا شد كه حاصل آنا دو پسر بود كه فرزند نخست اندكی پس از تولد فوت كرد، ولی پسردوم به نام آلكساندر پس از بازگشت استالین از تبعید به دنیا آمد كه هیچگاه پدرش را ندید و مادرش هم بعدها ازدواج كرد.

هر چند استالین سال 1946 و هنگامی كه 67 ساله بود تلاش كرد آلكساندر پسرش را پیدا كند، اما نتوانست چون نام فامیل ناپدریش را برخود داشت.

نوه شناسایی شده استالین كه از طریق پدر و مادرش از این راز خانوادگی با خبر شده گفته است: سال 1971 هنگام پایان تحصیل دانشگاه بودم، پدر و مادرم به این نتیجه رسیدند كه می توانند این راز را به من بگویند. البته استالین برای من آدم بیگانه ای است… كیش شخصیت وی، تاریخ من نیست، اما همواره می خواستم تندیس كوچك استالین را در بازار عتیقه فروشی و اشیای دست دوم بخرم، هر چند كه تندیس لنین و برژنف در بازار بود اما از استالین را هیچگاه پیدا نكردم.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید