تایید هویت نوه استالین از فرزند نامشروعش + تصاویر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، خبرگزاری اسپوتنیك با اعلام این خبر افزود: آزمایش ژنتیك ثابت كرد كه یوری داویدوف ساكن شهر نووكوزنتسك در سیبری واقعا نوه استالین است.

تایید هویت نوه استالین ازفرزند نامشروعش + تصاویر

بنا به این گزارش، بررسی قضیه اخلاف سیبریایی استالین از زمان پیدا شدن اسناد جالب و حیرت انگیزی در آرشیوها آغاز شد و سپس یوری داویدوف مهندس معدن ناشناس ساكن شهر نووكوزنتسك برای نخستین بار راز خانوادگی خود را در گفت وگو با خبرنگاران افشا كرد.

وی از روابط پنهان مانده «لیدیا پرپریگینا» مادر بزرگش و استالین پرده برداشت و حتی بسیاری از تاریخدانان تلاش كردند، یوری داویدوف را به دروغگویی متهم كنند و مدت طولانی هم هیچ سندی حاكی از درستی ادعای وی پیدا نشد.

اوایل سال 2016 آندره بوگومولوف تاریخدان و روزنامه نگار نشریه روسی «ساورشنوسكرتنو» اسنادی حاكی از وجود آلكساندر داویدوف پسر نامشروع استالین و روابط لیدیا پرپریگینا مادر بزرگ یوری داویدوف و رهبر اسبق شوروی را در آرشیوها پیدا كرد.

اسپوتنیك افزوده است: اكنون معلوم شده است كه استالین سال 1914 زمان تبعید به روستای كوریكا در استان كراسنایارسك فعلی (توروخانسك سابق) روسیه، دلباخته دختر 14 ساله ای به نام لیدیا شد كه حاصل آنا دو پسر بود كه فرزند نخست اندكی پس از تولد فوت كرد، ولی پسردوم به نام آلكساندر پس از بازگشت استالین از تبعید به دنیا آمد كه هیچگاه پدرش را ندید و مادرش هم بعدها ازدواج كرد.

هر چند استالین سال 1946 و هنگامی كه 67 ساله بود تلاش كرد آلكساندر پسرش را پیدا كند، اما نتوانست چون نام فامیل ناپدریش را برخود داشت.

نوه شناسایی شده استالین كه از طریق پدر و مادرش از این راز خانوادگی با خبر شده گفته است: سال 1971 هنگام پایان تحصیل دانشگاه بودم، پدر و مادرم به این نتیجه رسیدند كه می توانند این راز را به من بگویند. البته استالین برای من آدم بیگانه ای است… كیش شخصیت وی، تاریخ من نیست، اما همواره می خواستم تندیس كوچك استالین را در بازار عتیقه فروشی و اشیای دست دوم بخرم، هر چند كه تندیس لنین و برژنف در بازار بود اما از استالین را هیچگاه پیدا نكردم.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید