تبادل علم و فناوری در سازمان بین المللی یاسا

0

مدیر صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی فناوری گفت: در سازمان یاسا دیپلماسی علمی و تبادل سرمایه بین شرکت های داخلی و خارجی انجام می شود.

عزت الله ضرغام مدیر صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی فناوری در گفت و گو با خبرنگار خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ؛  با اشاره به  هشتاد و هشتمین اجلاس شورای مدیریت موسسه بین‌المللی تحلیل سیستم‌ها اظهار داشت : این اجلاس با هدف تبادل علمی و مالی بین کشورهای عضو در جهت ارتقای سطح روابط علمی شرکت های دانش بنیان داخلی با خارج از کشور انجام شده است. 

وی ادامه داد:در  اجلاس یاسا نمایندگان 24 کشور عضو یعنی ايران، اتریش، استرالیا، انگلستان، اندونزی، اكراين، آمریکا، آلمان، ‌آفريقايجنوبي، برزیل، روسیه، ژاپن، چین، كرهجنوبي، پاکستان، فنلاند، سوئد، مصر، مكزيك، مالزي، نروژ، هند و هلند، با هدف ارتقای سطح دیپلماسی علمی برگزار شد.

ضرغام  یاد آور شد: در این اجلاس، شورای یاسا رسما عضویت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (بنیاد ملی علم ایران) را به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران پیرو رای گیری الکترونیکی 28 مارس برای درخواست عضویت ایران در یاسا تایید کرد.

وی عنوان کرد: کلیه 23 عضو شورا و بخصوص رييس شورا و همچنين مديران موسسه، عضويت ايران در شوراي حكام موسسه ياسا را يك اقدام و تصميم مهم برشمرده و خواستار مشاركت فعال ايران در فعاليتهاي علمي موسسه شدند.

ضرغام تاکید کرد: بررسی برنامه جهان در سال 2050که این برنامه در نظر دارد با هم افزایی نظرات بنیادهای پژوهشی بین المللی از سراسر جهان رهبران جهان را در جریان تغییرات و چالش های جهانی پیش رو قرار دهد. یاسا یکی از موسسات فعال در این برنامه بین المللی است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید