تجاری سازی محصولات دانش بنیان نتیجه ریسک پذیری

0

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: ریسک پذیری شرکت های دانش بنیان و رقابت پذیری‌شان با محصولات برتر دنیا سبب افزایش موفقیت و تولید محصولات فناور می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ؛ قطبی نژاد مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان عصر امروز در مراسم رویداد شناسایی تحول نوآورانه در دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به عرضه محصولات فناور به بازار اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان پیشرفته، چاره ای جز رویایی با محصولات روز دنیا را نداشته و باید خود را برای رقابت با رقبای قدیمی و قوی آماده کنند.

وی بیان کرد: دانشگاه شریف به صورت متمرکز بر روی این موضوع کار می‌کند و کار طراحی و ساخت وسایل حمل و نقل برقی را به طور جدی دنبال می کند زیرا صنعت حمل و نقل برقی راهکاری مهم در جهت مبارزه با آلودگی شهرهای بزرگ است.

قطبی‌نژاد اظهار داشت: در طرح ساخت موتور سیکلت برقی دانشگاه شریف که به وسیله مرکز  نوآوری و تجاری سازی این دانشگاه انجام می‌شود از همه استادان و دانشجویان صاحب طرح و ایده دعوت شده و تحت عنوان یک شرکت دانش بنیان سعی در تجاری سازی محصولات شده است.

وی عنوان کرد: بعد از تصویب محصولات شرکت‌های دانش بنیان راه برای تجاری سازی باز می شود و معاونت علمی با حمایت از این شرکت‌ها با پرداخت وام‌های کم بهره کمک مالی در جهت تجاری سازی محصولات فناور می‌کند.

وی اظهار داشت: برای توسعه و تکامل محصول و کمک به فروش آن باید موانع جلوی شرکت های دانش بنیان برداشته شود تا از ظرفیت‌های موجود در دنیا به نحو احسنت استفاده بهینه صورت بگیرد.

تجاری سازی محصولات شرکت‌های دانش بنیان نتیجه انسجام کار تیمی افراد است

در ادامه مراسم بهبودی مدیر مرکز رشد علمی دانشگاه شریف گفت: در این دانشگاه دوره‌های توانمندسازی زیادی صورت گرفته تا شرکت‌های دانش‌بنیان بعد از توانمندسازی خود 30 درصد سهام خود را به شرکت کننده می‌دهند تا با همت ملی به وسیله سرمایه گذاران برخوردار شوند.

بهبودی یادآور شد: هم اکنون 2200شرکت دانش بنیان در این دانشگاه مشغول به فعالیت بوده که متاسفانه 25درصد از آنها با شکست روبه رو شدند.

بهبودی اضافه کرد: اگر تیم کاری شرکت‌های دانش بنیان درست انتخاب شود و افراد حاضر در آن از انسجام خوبی برخوردار باشند آن شرکت به موفقیت دست می‌یابد و محصولاتشان تجاری سازی می‌شود.

وی ادامه داد: ما نباید در دانشگاه به دنبال مهارت‌های نرم و تامین منابع مالی باشیم زیرا که اساس کار محصولات دانش بنیان مبتنی بر  تحقیق، تجربه و ریسک پذیری است.

وی گفت: دیدگاه کشورهای پیشرفته بر تکنولوژی شرکت های دانش بنیان این است که یک فرد به عنوان مربی نقش های مختلفی را در جهت اداره شرکت باید بتواند ایفا کند.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید