تجمیع واحدهای دانشگاه آزاد در دستور کار اجرا

0

رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی از تجمیع واحدهای این دانشگاه خبر داد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیق مصلحت نظام و رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: با توجه به گزارشخای ارایه شده در این مراسم امیدواریم که برای رییدن به اهداف متعالی دانشگاه روند رشد همچنان ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به تجمیع واحدهای دانشگاه افزود: تجمیع واحدهای دانشگاهی را به منظور سهولت دسترسی دانشجویان و امنیت خاطر خانواده هایشان در دستور کار قرار دادیم.

هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: طرح جدیدی تحت عنوان تجمیع مطرح شد تا بعنوان مثال تمام واحدهای دانشگاه تهران شمال در یک زمین باشند چرا که این واحد حدود 12 واحد در سراسر تهران دارد که یکجا جمع نیستند.

به گفته وی واحدهای دانشگاه علوم تحقیقات تجمیع شدند و در حال حاضر بقیه واحدها درحال اقدامات لازم در این راستا هستند و دانشگاه تهران شمال دومین تجمیع ما است.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه حرکت تجمیع واحدها راه خودش را پیدا کرده است، گفت: هرچند که در راستای شکل گیری واحدهای مختلف مردم شهرهای مختلف پیش قدم شدند اما فعلا کیفیت در مقایسه با کمیت برای ما اولیت دارد و به تجمیع می پردازیم.

وی افزود: هرچند که در گذشته افکار اشتباهی در خصوص بانوان وجود داشت و حتی خانواده ها برای تحصیل آنان در شهرهای دیگر ممانعت میکردند اما امروز به خوبی دیده می شود که خانومها در کنکورها پیشتاز هستند و مسیله بومی گزینی به انها در ادامه تحصیل کمک کرده است.

رییس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد با اشاره به این نکته که مردم باید معلم یا متعلم باشند، اعلام کرد: به عقیه بسیاری از افراد مطرح وکارشناسان عدالت جغرافیایی که دانشگاه آزاد خلق کرد ابتکار بزرگی است چون مردم حتی در شهرهای کوچک می توانند تا مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

به گفته وی،دانشگاه آزاد بدون هیچ هزینه ای از اموال عمومی توانسته کارهای علمی و فنی بسیاری انجام داده است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: اساسنامه خوبی نوشتیم که نتوانند مانند حسینیه ارشاد تصاحب کنند اما جمهوری اسلامی آنقدر قوی است که اساسنانه قانونی ما راهم عوض کرد و کار را دست کسی داد که نتوانست دوسال کاری را انجام دهد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید