تجهیز گلکسی نوت ۶ به یو‌اس‌بی-سی

0

گیگر :

سایت سام‌موبایل مطمئن نیست که این گوشی از یو‌اس‌بی ۳.۱ که از اچ‌دی‌ام‌آی (HDMI) برای شارژ سریع پشتیبانی می‌کند، بهره خواهد برد یا استانداردی با کارایی کمتر.

این خبر چند معنی مختلف دارد. یکی از دلایل انتخاب میکرو یو‌اس‌بی به جای یو‌اس‌بی-سی در پرچم‌داران اخیر سامسونگ مانند گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج این بود که این شرکت می‌خواست این گوشی‌ها با هدست گییر وی‌آر (Gear VR) این شرکت سازگار باشند. ظاهراً به‌کارگیری یواس‌بی-سی باعث می‌شود این سازگاری از بین برود؛ اما اگر سامسونگ اندازه صفحه نوت ۶ را به ۵.۸ اینچ افزایش دهد، این موضوع مشکل‌ساز نخواهد بود. نوت ۵ صفحه‌ای ۵.۷ اینچی دارد و بزرگ‌ترین گوشی سامسونگی است که در هدست گییر وی‌آر فعلی سامسونگ جای می‌گیرد.

البته ممکن است شرکت سامسونگ در حال کار بر روی نسخه جدیدی از هدست واقعیت مجازی خود باشد که از یواس‌بی-سی بهره می‌برد. هفته گذشته این شرکت این خبر را که در حال کار بر روی یک هدست واقعیت مجازی مستقل است، تأیید نکرد و در جشنواره SXSW امسال، هدفون‌های آماده واقعیت مجازی خود را به نمایش گذاشت. در نتیجه مشخص است که شرکت سامسونگ می‌خواهد یک اکوسیستم بزرگ واقعیت مجازی بسازد. اگر این شرکت در حال ساخت یک هدست گییر وی‌آر جدید باشد، مشخصات فنی نوت ۶ که طبق شایعات منتشر شده عبارتست از یک صفحه نمایش ۵.۸ اینچی، یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری و یک رم ۶ گیگابایتی نشان می‌دهد که نوت ۶ یک گوشی هوشمند کاملاً مناسب برای تنظیمات واقعیت مجازی خواهد بود.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید