تجهیز 85 فضای آموزشی و پرورشی برای دانش‌آموزان استان تهران

0

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از تجهیز 85 فضای آموزشی و پرورشی در 120 هزار متر مربع زیر بنا برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

داریوش ورناصری‌ رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛در خصوص توسعه و تجهیز فضای آموزشی در سال تحصیلی آینده گفت: برای شروع سال تحصیلی جدید 85 فضای آموزشی، پرورشی ، و ورزشی آماده ارائه خدمات به دانش‌آموزان است.

وی ادامه داد: این فضاها‌ با زیر بنای 120 هزار متر مربع و هزار کلاس درس با اعتبار 150 میلیارد تومان تجهیز و آماده استفاده شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران عنوان کرد: بخشی از پروژه‌ها با کمک خیرین‌ مدرسه‌ساز تکمیل شده و به طور پراکنده در تمامی مناطق استان این امکانات در نظر گرفته شده است.

ور‌ناصری اظهار کرد: حدود 20 درصد مدارس در استان تهران دو نوبته‌ هستند که باید با برنامه‌ریزی این مسئله کاهش یابد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ادامه داد: از علل اصلی که مدارس دو نوبته‌ همچنان وجود دارد افزایش جمعیت دانش‌آموزی و محدود بودن منابع اعتباری است که باید نسبت به تخصیص اعتبارات توجه ویژه‌ای شود.

وی بیان کرد: به بحث مقاوم‌سازی توجه جدی شده و 85 فضای آموزشی 11 فضا مقاوم‌سازی شده‌اند و استاندارد‌های روز دنیا برای آن‌ها پیاده‌سازی می‌شود.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید