تجویز و مصرف مکمل‌ها در کشور غیر منطقی است/ وجود بیش از هزار مکمل مجوز دار در کشور

0

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از دلایل مصرف غیر منطقی مکمل ها در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ امیرحسین جمشیدی مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی ، سنتی و مکمل های سازمان غذا و دارو در چهارمین همایش مکمل های غذایی ورژیمی که امروز در هتل المپیک برگزار شد، با بیان اینکه این سازمان به دنبال تجویز و مصرف منطقی مکمل‌ها است، گفت: مصرف مکمل ها گاهی به دلیل نبود آگاهی مغفول مانده و گاهی نیز به دلیل تبلیغات رسانه‌های  خارج از کشور بیش از اندازه است.  

وی ضمن تاکید بر اهمیت موضوع مکمل‌های ورزشی عنوان کرد: متاسفانه شاهد مشکلات عمده ای از جانب مکمل ها در ورزشکاران قهرمان هستیم.

جمشیدی با تاکید بر اهمیت مکمل ها برای کودکان به عنوان سرمایه‌های کشور افزود:  هزار و 960 مکمل تغذیه ای مجوزدار داریم که از این تعداد هزار و 201 مورد تولید داخلی و 759 مورد وارداتی از 18 کشور است.

وی ضمن تاکید بر روند افزایشی مصرف مکمل ها در کشور بیان کرد: در اوایل سال آمارنامه مکمل های مصرفی توسط سندیکای تولیدکنندگان تهیه شد که در حال تکمیل است. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید