تحصیل 4112 دانش‌آموز “افغانستانی” در مدارس قزوین

0

خبرگزاری میزان – معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان «قزوین» ایران گفت: چهار هزار و 112 تبعه افغانستانی در مدارس این استان مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل 4112 دانش‌آموز به گزارش گروه فضای مجازی بخرگزاری میزان، “خیرالله رحمانی” معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان «قزوین» ایران در خصوص ثبت‌نام اتباع خارجی در این استان اظهار کرد: در حال حاضر چهار هزار و 179 دانش‌آموز از اتباع خارجی در مدارس این استان مشغول به تحصیل هستند.
 
وی با اشاره به آمار دانش‌آموزان اتباع خارجی هر کشور افزود: از این تعداد چهار هزار و 112 نفر را تبعه افغانستانی تشکیل می‌دهند.
 
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: از چهار هزار و 179 دانش‌آموز اتباع خارجی 41 نفر تبعه عراق، 5 نفر تبعه تاجیکستان و 21 نفر تبعه سایر کشورها بوده که در مدارس این استان مشغول به تحصیل هستند.
 
رحمانی اضافه کرد: بیشتر دانش‌آموزان اتباع کشورهای خارجی در مدارس ناحیه 1 و 2 استان قزوین تحصیل می‌کنند و تعداد کمی در دیگر مناطق این استان ادامه تحصیل می‌دهند.
 
این مسئول تعداد دانش‌آموزان غیرایرانی استان قزوین را در ناحیه یک سه هزار و 317 نفر و در ناحیه دو تعداد 606 نفر عنوان کرد و افزود: 256 دانش‌آموز در دیگر مناطق این استان در حال ادامه تحصیل هستند.
 
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین تعداد دانش‌آموزان پسر اتباع خارجی را بیشتر از دختران دانست و ادامه داد: دو هزار و 343 نفر از مجموع دانش‌آموزان ثبت‌نام شده اتباع خارجی پسر بوده که یک هزار و 836 نفر از این مجموع نیز دختر هستند.
 
رحمانی بیان کرد: علاوه بر مدارس روزانه تعدادی از اتباع خارجی در مدارس بزرگسالان مشغول به تحصیل هستند و تا امروز 215 هزار و 99 نفر از این دانش‌آموزان در سامانه سناد ثبت‌نام کرده‌اند.
 
این مسئول اضافه کرد: از تعداد ثبت‌نام شده در سامانه سناد 210 هزار و 425 نفر در مدارس روزانه و چهار هزار و 674 نفر در مدارس بزرگسالان مشغول به تحصیل هستند.
 
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: احتمال افزایش دانش‌آموزان در مقاطع پیش‌دبستانی و بزرگسالان می‌رود چراکه امکان جا ماندن تعدادی از این دانش‌آموزان در مقاطع گفته شده وجود دارد.
 
رحمانی درباره میانگین سنی دانش‌آموزان اتباع خارجی و پراکندگی این دانش‌آموزان در رده‌های مختلف تحصیلی تصریح کرد: 26 نفر از این دانش‌آموزان در مقطع پیش‌دبستانی، دو هزار و 955 نفر در مقطع ابتدایی، یک هزار و 185 نفر در مقطع دبیرستان دوره‌های اول و دوم، 13 نفر در مدارس استثنایی در حال تحصیل هستند.
 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید