تحقق اقتصاد مقاومتي در حمايت از شركت های دانش بنيان/حمايت ٢٨٠ ميليونی از استارتاپ های برتر

0

رييس هيئت داوران جشنواره نوتک گفت: با حمايت شركت هاي دانش بنيان و در نتيجه ايجاد شغل و كارآفريني به رشد و اقتصاد كشور كمك مي شود.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی ؛رئیس هیئت داوران جشنواره ارزیابی نتیج در نشست خبری این جشنواره در مرکز رشد  و فناوری‌های دانشگاه شریف با اشاره به اینکه بر اساس فرمایشات رهبری اقتصادی مقاومتی به منظور رشد کشور باید اجرایی شود گفت: اقتصادی دانش بنیان یکی از راهکارهای مؤثر در اقتصاد مقاومتی بوده است و بر اساس شرکت‌های دانش‌بنیان شکل می‌گیرد، این شرکت‌ها از با حمایت شتاب دهنده‌ها و مراجع رشد ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد:‌ مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها در دنیا از15 و ایران از دو سال پیش شکل گرفته و یکی از این مراکز شتاب‌دهنده دانشگاه شریف است. حمایت از شرکت‌های دانش‌ بنیان در رشد این کشور بسیار مؤثر است.

رئیس هئیت داوران گفت:  جشنواره نتیج بر با اشاره به گزارش مطالعات مرکز تحقیقات مجلس درباره اشتغال و بیکاری گفت: اگر تا 5سال بعد رشد اقتصاد کشور 5درصد باشد با 20درصد بیکاری مواجه هستیم از این میزان 36درصد افراد تحصیل کرده دانشگاهی بیکار بوده و این موضوع بسیار بغرنج است. یکی از بهترین راهکارها برای رفع مشکل بیکاری شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان و کار آفرینی آنها است.

وی با اشاره به طرح‌های شرکت‌ شده در مرحله فراخوان و فرایند انتخاب استارتاپ‌های برتر گفت: 700ایده در مرحله اول پس از داوری اولیه 120طرح و در مرحله دوم 60تیم انتخاب شده‌اند. این 6 تیم در 4روز با حضور داور در هر  جلسه داوری به 20سوال کلیدی پاسخ داده و 30دقیقه برای ارائه طرح خود زمان داشتند.

دواتگر ادامه داد: طرح‌های ارائه شده به جشنواره شهرهای مختلف کشور بودند و در بین شرکت‌ کنندگان از دانش‌آموز تا استاد تمام دانشگاه‌های برتر کشور در جشنواره شرکت داشته و حضور خانم‌ها در جشنواره بسیار پررنگ بود، برخی از تیم‌های استارتاپ کاملاً از بانوان تشکیل شده بود.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید