تحقیر E3 توسط نینتندو: نگاهی به رویداد زنده کمپانی نینتندو در نمایشگاه E3 2016

0

تحقیر E3 توسط نینتندو: نگاهی به رویداد زنده کمپانی نینتندو در نمایشگاه E3 2016

اکنون چند سالی است که اعضای کمپانی نینتندو بر خلاف دو رقیب دیگر شان یعنی سونی و مایکرو سافت اقدام به برگزاری کنفرانس اختصاصی زنده و رو در رو در این رویداد مهم سالیانه نکرده و در عوض به گونه ای دیگر در این نمایشگاه حضور یافته اند. در واقع در طول دو سه سال اخیر اعضای شرکت نینتندو هر بار از طریق رویداد دیجیتالی و از پیش ضبط شده ی خود در نمایشگاه E3 حضور یافته و با هوادارانشان ملاقات کرده بودند. با این حال این کمپانی قدیمی فعال در صنعت بازی سازی امسال از روش دیگری برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود در نمایشگاه E3 استفاده کرد. به این ترتیب که سامورایی ها امسال به جای یک روز، دو روز در کنار هواداران خود بودند و در عوض برگزاری رویداد های دیجیتال از پیش ضبط شده، در قالب رویدادی زنده و مستقیم اما غیر حضوری (از طریق استریم زنده) با علاقه مندان خود در نمایشگاه E3 2016 دیدار نمودند.

رویداد زنده ی کمپانی نینتندو در نمایشگاه E3 2016 با نام Treehouse نام گذاری شده بود و در روز های چهاردهم و پانزدهم از ماه ژوئن امسال به شکل مستقیم در کانال های مختلف اینترنتی پخش شد. در روز نخست از رویداد زنده ی Treehouse ، اعضای کمپانی نینتندو بر روی معرفی بخش های مختلفی از گیم پلی بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild تمرکز یافته بودند. اثری که روز گذشته در قالب مطلبی مجزا به شکل نسبتاً مفصلی به آن پرداختیم. البته اعضای کمپانی نینتندو در روز نخست از رویداد زنده ی Treehouse علاوه بر این بازی به معرفی نکات تازه ای در رابطه با دو نسخه ی جدید از سری بازی های Pokemon نیز مبادرت ورزیدند که البته نمایش این دو بازی به شکل مختصر تری (نسبت به بازی افسانه ی زلدا) برگزار گردید. دو بازی جدید از سری Pokemon با نام های Pokemon Sun و Pokemon Moon شناخته می شوند و قرار است هر دوی آن ها به شکل هم زمان در تاریخ 18 نوامبر سال جاری میلادی در اختیار علاقه مندان سری Pokemon بر روی کنسول دستی 3DS قرار گیرند. گفتنی است که دو نسخه ی جدید از سری Pokemon از همان سبک و سیاق آشنای نسخه های پیشین این مجموعه در گیم پلی خود بهره می برند و آثاری در سبک نقش آفرینی (ژاپنی) به شمار می روند. البته این دو بازی (که قرار است 20 ساله شدن فرنچایز Pokemon را جشن بگیرند) دارای بخش های جدیدی هم نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه خواهند بود که شاهد معرفی یکی از آن ها در رویداد Treehouse نینتندو بودیم. این بخش جدید از عناوین مذکور Battle Royal نام دارد و در قالب آن چهار بازیباز می توانند به شکل هم زمان در میدان مبارزه به رقابت با یکدیگر بپردازند. از جمله مواردی که می تواند در جذابیت هر چه بیشتر این بخش جدید از دو بازی Pokemon Sun و Pokemon Moon تاثیر گذار باشد لزوم اتخاذ استراتژی مناسب برای پیروزی در میدان است. از این جهت که هر کدام از چهار بازیباز حاضر در میدان مبارزه برای پیروزی شخص خود می جنگد و این موضوع که هر کدام از نوبت های حمله ی خود را به کدام یک از دیگر بازیبازان حاضر در میدان مبارزه اختصاص خواهد داد موضوعی است که می تواند جذابیتی دو چندان به بخش Battle Royal ببخشد.

 zelda

روز دوم از رویداد زنده ی نینتندو یا همان Treehouse در نمایشگاه E3 2016 با معرفی و نمایش عناوین دیگری از دو کنسول 3DS و WiiU همراه بود. از جمله عناوین معرفی شده و به نمایش در آمده در این روز می توان به بازی Pokemon Go اشاره کرد. این بازی عنوان دیگری است از سری Pokemon با سبک و سیاقی مشابه که در ماه ژوییه سال جاری میلادی برای دو پلتفرم اندروید و iOS عرضه می گردد و از ابزاری جانبی با نام Pokemon Go Plus نیز بهره می برد که به شکل مجزا و با قیمت 34.99 دلار به فروش خواهد رسید و قابلیت های مبتنی بر واقعیت افزوده را به بازی Pokemon Go می افزاید. علاوه بر عنوان فوق بازی Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past نیز در روز دوم از رویداد زنده ی نینتندو در نمایشگاه E3 2016 به نمایش در آمد. بازی نقش آفرینی دیگری برای کنسول دستی Nintendo 3DS که در تاریخ 16 سپتامبر سال جاری میلادی در اختیار علاقه مندان به این کنسول دستی قرار خواهد گرفت. در کنار عناوین مذکور در روز دوم از رویداد Treehouse شاهد نمایشی از بازی Monster Hunter Generations نیز بودیم. عنوان تازه ای از سری شکارچی هیولا که سال گذشته بر روی کنسول 3DS در کشور ژاپن عرضه شد و قرار است در تاریخ 15 ژوییه سال جاری میلادی در اختیار علاقه مندان به این بازی در سایر نقاط دنیا نیز قرار گیرد. دیگر بازی به نمایش در دومین روز از رویداد زنده ی نینتندو در نمایشگاه E3 2016 بازی Tokyo Mirage Sessions #FE بود. اثری که سال گذشته شاهد حضور آن بر روی کنسول WiiU در کشور ژاپن بودیم و همراه با نمایش بخش هایی از گیم پلی این بازی در رویداد Treehouse انتشار آن در دو قاره ی اروپا و امریکای شمالی نیز در تاریخ 24 ژوئن سال جاری میلادی (هفته ی آینده) به بازی دوستان نوید داده شد. در مجموع می توان حضور امسال نینتندو در نمایشگاه E3 2016 را یکی از کم فروغ ترین حضور های سامورایی ها در طول تاریخ برگزاری این رویداد سالانه لقب داد و در واقع حضور اعضای نینتندو در نمایشگاه E3 2016 به گونه ای بود که گویی نمایشگاه E3 را چندان تحویل نگرفته اند.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید