تحلیل شخصیت متزلزل شاه ویژگی‌ بارز «معمای شاه» است

0

به نقل از گیگر:

 به گزارش سینماخبر، داود رسولیان از فعالین حرفه‌ جلوه‌های ویژه، فارغ‌ااتحصیل رشته سینما از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر و دارای سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه برای فیلم «به کبودی یاس» است.

وی بعد از همکاری در چندین کار با محمدرضا ورزی، در مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» نقش شهید بهشتی را ایفا کرده است که به همین دلیل گروه فرهنگی گفتگوی مفصلی را با وی تدارک دیده است که شرح مفصل این گفتگو را در ادامه می‌خوانید: 


*داستان اصلی «معمای شاه» در چه خصوصی است؟

همانگونه که از اسم این مجموعه پیداست، داستان اصلی کار در مورد شخصیت معدوم شاه است. چه مخالفین و چه موافقین شاه با توجه به این محوریت در پروژه حضور می‌یابند. در واقع شخصیت شاه است که تحلیل می‌شود و مابقی افراد پیرامون او قرار دارند.


*«معمای شاه» به چه میزان به شخصیت‌های برجسته دیگر  پرداخته است؟

با توجه به نگاه این مجموعه در فرازهایی که شهید بهشتی در کار حضور ندارد، به خود شاه و اعمال اصلی‌اش در حدود زمانی که می‌توانست در ایران حضور داشته باشد می‌پردازد.


*تعریف شما از شخصیت شهید بهشتی چیست؟

شهید بهشتی یکی از اصلی‌‌ترین عناصر انقلاب بوده‌اند که جهت و نگاه خود در شورای انقلاب را از امام خمینی(ره) می گرفتند. به واقع شهید بهشتی از تأثیرگذارترین افراد پیش‌برنده انقلاب اسلامی بوده‌اند.

اگر نگوییم که شهید بهشتی اصلی‌‌ترین شخصیت در کنار امام و وقوع انقلاب بوده‌اند، یکی از اصلی‌ترین‌‌ها بوده. در این کلام اغراقی نیست، اگر شهید مظلوم اصلی‌‌ترین عنصر پیش‌برنده انقلاب و آرمان‌ها و خط امام(ره) نباشند، از سه یا چهار نفر اصلی هستند.


*به چه ابعادی از شخصیت و اقدامات شهید بهشتی پرداخته می‌شود؟

همانطور که از این سریال برمی‌آید قرار نیست به اشخاص دیگری به غیر از محمدرضا شاه به طور ویژه پرداخته شود. بنابراین شخصیت شهید بهشتی نیز تحلیل نمی‌شود. تنها فراز‌های اصلی تأثیرگذاری او حول و حوش انقلاب با بروز و ظهور انقلاب به نمایش درمی‌‌آید.


*آیا شهید شدن دکتر بهشتی نیز در «معمای شاه» نمایش داده می‌شود؟

خیر. شهید شدن ایشان را نداریم. قرار بر این است که «معمای شاه» تا زمان انقلاب ادامه پیدا کند.


*تا کنون تجربه بازیگری داشته‌اید؟

کار اصلی من فعالیت در حرفه جلوه‌های ویژه است. اولین بار با دعوت مرحوم ملاقلی‌پور وارد حیطه فیلم‌سازی شدم.


*چگونه برای حضور در نقش شهیدبهشتی در «معمای شاه» برگزیده شدید؟

بعد از همکاری با محمدرضا ورزی در پروژه‌های مختلف، زمانی که ورزی و عوامل «معمای شاه» وارد مرحله انتخاب عوامل سریال شدند، به من گفتند بیا تا گپی با هم بزنیم. هنگامی که یکدیگر را دیدیم، ورزی از من خواست تا نقش شهید بهشتی را ایفا کنم. من از او پرسیدم چه چیزی در چهره من دیدی که این پیشنهاد را مطرح کردی؟ در هر صورت بعد از تست گریم توافق‌ها صورت گرفت و من برای ایفای نقش انتخاب شدم.

برای مشاهده جزئیات کامل خبر اینجا کلیک کنید.

منبع:

 

پاسخ دهید