تحویل بیش از 4.7 میلیون مترمربع فضای آموزشی طی 3 سال گذشته/ ساخت 578 مدرسه توسط بنیاد برکت

0

وزیر آموزش و پرورش گفت: طی سه سال گذشته بیش از 4 میلیون و 700 هزار مترمربع فضای آموزشی تحویل شده است که از این میزان 30 درصد توسط خیران مدسه‌ساز ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛علی‌اصغر فانی صبح امروز در مراسم افتتاح همزمان 200 مدرسه جدید برکت در مناطق محروم سراسر کشور به صورت متمرکز از طریق ویدیو‌کنفرانس در شهرک خانه رباط کریم برگزار شد، اظهار کرد: بیش از 13 میلیون و 500 هزار دانش‌آموزان در 107 هزار مدرسه تحصیل می‌کنند و 950 هزار معلم وظیفه تعلیم و تربیت این تعداد دانش‌آموز را برعهده دارند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: برای بازگشایی مدارس بازرسانی اعزام شدند تا ملزومات لازم برای این امر را فراهم کنند و شرایط مناسب فراهم شود.

وی تصریح کرد: طی سه سال گذشته بیش از 4 میلیون و 700 هزار مترمربع فضای آموزشی تحویل شده است که از این میزان 30 درصد توسط خیران مدسه‌ساز ساخته شده است اما هنوز با کمبود امکانات و فضای آموزشی مواجه هستیم.

فانی خاطرنشان کرد: باید به هر هزینه که در آموزش و پرورش صرف می‌شود به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگریست، چراکه این نهاد مهمترین نهاد کشور است.

وی گفت: امروز با بیش از 13.5 میلیون دانش‌آموز بالاترین سرمایه کشور را در مدارس شاهد هستیم، چراکه آنها آینده‌سازان ایران اسلامی هستند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش به عنوان نهادی تعیین‌کننده نیروی انسانی مورد نیاز کشور را پرورش می‌‌دهد، چراکه مدیران و کارگزاران آینده کشور هم‌اکنون دانش‌آموزان هستند.

فانی بیان کرد: حدود یک سوم مدارس کشور از استاندارد لازم برخوردار نیست که امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه بتوانیم این مدارس را ایمن کرده و به شاخصه‌های استاندارد برسانیم.

وی تصریح کرد: توسعه مشارکت جزء سیاست‌های اصلی آموزش و پرورش محسوب می‌شود و از این طریق امکانات مختلفی را از طریق دستگاه‌ها و نهادها به سمت آموزش و پرورش هدایت کردیم.

وزیر آموزش و پرورش در پایان متذکر شد: تا پایان سال گذشته بالغ بر 578 مدرسه توسط بنیاد برکت ساخته شدهپ است و امروز نیز شاهد افتتاح همزمان 200 پروژه با یک هزار و 257 کلاس درس هستیم.

کشور نیازمند دانشمندان متدین است

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی با بیان اینکه خدمات بنیاد برکت در عرصه مدرسه‌سازی در کشور بی‌نظیر و مثال‌زدنی است، اظهار کرد: از مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تشکر می‌کنم که زحماتی بسیاری را با همکاران خود برای نهضت مدرسه‌سازی در سطح کشور کشیده‌اند و کار امروز یک هزارم فعالیت‌های آنها نیز نیست.

رییس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: باید واقف باشیم که غدیر غریب واقع شده و واقعاً به تمام معنا غریب است، در صورتی که هویت و شناسنامه ما از غدیر گرفته شده و هرچه داریم از این رویداد فرخنده است.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همه جهان استکبار جلوی ما ایستاد و تمام حکام مرتجع منطقه نیز هر آنچه داشتند و توانستند به کار بردند تا چراغ پرفروغ انقلاب اسلامی را خاموش کنند.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به پیروزی ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: به برکت غدیر و جوانان و مردم شجاع ایران اسلامی دشمنان به خواسته شوم خود نرسیدند و دیدید در نهایت که کار به کجا رسید.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس مستکبران حتی از فروش سیم خاردار نیز به ما خودداری می‌کردند اما در عوض به صدام ملعون موشک‌های مختلف می‌فروختند، یادمان نرفته است که رژیم بعث در دزفول و دیگر نقاط کشور با این موشک‌ها مرتکب چه جنایت‌هایی که نشدند.

وی اظهار کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس شعاع تجاوز دشمن بعثی فقط منحصر به مرزها نبود و با همین موشک‌های اهدایی استکبار، مردم در تهران، قم و دیگر نقاط کشور را هدف قرار می‌دادند.

محمدی‌گلپایگانی بیان کرد: دفاع ما تاریخی بود و مردم به استکبار گفتند که اهل تسلیم شدن نیستیم، امام شهدا با رهبری‌شان ایستادند و چنان مقاومت کردند که سازمان ملل تسلیم خواسته‌های به حق ایران اسلامی شده و مجبور شد رژیم صدام را به عنوان متجاوز اعلام کند و این گونه جنگ خاتمه یافت.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: امروز وضع متفاوت است و دیگر کسی جرأت تجاوز به ایران اسلامی را ندارد، باید تصاویری را که رزمندگان ما در هنگام به اسارت گرفتن تفنگ‌داران آمریکایی در خلیج فارس آفریدند دوباره ببینیم تا به این گفته پی ببریم.

وی خاطرنشان کرد: امام ما حضرت علی (ع) هستند، برخی فکر می‌کنند اگر بخواهند شیعه را تبلیغ کنند باید به مقدسات دیگران اهانت کنند اما این کار تشییع انگلیسی بوده و ضد وحدت اسلامی است.

محمدی‌گلپایگانی گفت: این مفتیان بی‌خرد وهابی ما را مجوس می‌خوانند و می‌گویند که شیعیان مسلمان نیستند، شیعیانی که پیرو بهترین خلق خدا هستند، شما خود فرزندان دوران جهالت بوده و فرزندان ابوجهل هستید و شما کسانی هستید که دندان پیامبر اسلام (ص) را شکستید و آن بلاها را سر ایشان و اصحابشان آوردید.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: شما مفتیان بی‌خرد وهابی پیروان کسانی هستید که در طول تاریخ فرزندان پیامبر خدا را کشتند و آواره و اسیر کردند، اگر ما مجوس بودیم دین اسلام را یک هزار و 400 سال پیش به درستی نمی‌گرفتیم و از آن پیروزی نمی‌کردیم اما شما هنوز بر سر جاهلیت خود باقی مانده‌اید.

وی بیان کرد: حجه‌الوداع مقدمه اعلام ولایت حضرت علی (ع) بود، من از همین جا به وزیر آموزش و پرورش و مسؤولان این وزاتخانه توصیه می‌کنم که خطبه‌های امیرالمؤمنین علی (ع) را به صورت خواندنی و نوشتنی و هر روش دیگری در دروس مدارس ترویج کنند.

محمدی‌گلپایگانی تصریح کرد: به وزیر آموزش و پرورش که در اینجا حضور دارند توصیه می‌کنم راه حضرت علی (ع) را برای دانش‌آموزان روشن کنند تا این مسیر ادامه یابد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: شهیدان رجایی و باهنر کسانی بودند که راه حضرت علی (ع) را پیروی و تبلیغ می‌کردند.

وی گفت: کاسه به کوزه‌ای خورده و ما به مسؤولیت رسیده‌ایم و باید بدانیم که این مسؤولیت‌ها همیشه در دسترس ما نیست و باید قدر این فرصت‌ها را بدانیم.

محمدی‌گلپایگانی اظهار کرد: آموزش و پرورش باید انسان‌های مؤمن و دانشمند پرورش داده و تحویل جامعه دهد  تا شاهد جامعه‌ای بالنده باشیم.

وی در پایان متذکر شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی فامیلی نیست و این کشور نیازمند دانشمندان متدین است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید