تخته گاز در مسیر سراشیبی

0

تخته گاز در مسیر سراشیبی

سال گذشته یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی دنیا با چالشی سخت روبرو شد. تخته گاز که به تنهایی و با اختلاف زیاد بهترین برنامه تلویزیونی در زمینه خودرو بود، بخاطر درگیری فیزیکی مجری و تهیه کننده اش به بحرانی سخت دچار شد. جرمی کلارکسون (Jeremy Clarkson) که پیش از این هم از طرف شبکه بی بی سی توبیخ شده بود اینبار با شدیدترین مجازات روبرو و از برنامه اخراج شد. دو همکار وی هم بخاطر دوستی دیرینه ای که با کلارکسون داشتند از ادامه همکاری با بی بی سی برای ساخت تخته گاز استعفا دادند و در نتیجه فصل جدید با مجریان جدید شروع به کار کرد. با گذشت دو قسمت از شروع فصل جدید سیل انتقاد ها به مجریان و سبک جدید برنامه روانه گشته است.

 

بسیاری از طرفداران پر و پا قرص برنامه محبوب تخته گاز زمانی که صحبت هایی از حضور کریس اوانز (Chris Evans) به عنوان مجری اصلی برنامه مطرح شده بود نگران ادامه روند برنامه بودند. البته کریس اوانزی که از او صحبت به میان آمده بازیگر مشهور هالیوودی که نقش قهرمان معروف داستان های مارول (Marvel) یعنی کاپیتان آمریکا (Captain America) را به عهده دارد نیست و شخصی که سکان برنامه تخته گاز را به دست گرفته مجری 50 ساله برنامه های رادیویی در انگلستان است که شهرت زیادی بخاطر کلکسیون پر زرق و برق خودرو های فراری کلاسیکش نیز بدست آورده است.

اما از طرفی مجری دیگری که به عنوان همکار کریس اوانز به اجرای برنامه تخته گاز میپردازد بازیگری محبوب و دوست داشتنی است که علاوه بر علاقه شدیدی که به دنیای خودرو و مسابقات اتومبیل رانی دارد سابق بر این نیز در برنامه تخته گاز حضور داشته است  و طرفداران تخته گاز از این بابت تا حدی دلگرم تر شدند. مت لبلانک (Matt LeBlanc) 48 ساله بیشتر شهرت خود را از بازی در نقش جویی تریبیانی (Joey Tribbiani) در سریال پر طرفدار Friends بدست آورده اما پس از آن نیز با بازی های خوب در برنامه های متفاوت به طرفداران خود افزود.

نهم خرداد ماه اولین قسمت از فصل جدید برنامه تخت گاز توسط شبکه بی بی سی پخش شد و از همان تیتراژ ابتدای برنامه تغییرات چشمگیر و محسوس بود. سبک اجرای برنامه توسط مجری ها، سبک و سیاق چالش ها و شوخی های آنها، مهمانان برنامه و حتی مسیر پیستی که در آن به رقابت میپرداختند همه و همه دستخوش تغییر شده بود و قسمت اول در کنار تعجب حاصل از این تغییرات گسترده سپری شد. البته اینطور که به نظر می رسد این تغییرات و بخصوص اجرای مجری اصلی برنامه به مزاج بینندگان خوش نیامده است زیرا تعداد بینندگان قسمت اول برنامه با کاهش 1.3 میلیون نفری نسبت به میانگین تعداد بینندگان هر قسمت در فصل های گذشته به 4.3 میلیون بیننده رسیده است.

یک هفته بعد قسمت دوم از این برنامه هم پخش شد و با تنها 2.8 میلیون بیننده سیر افول برنامه همچنان ادامه دارد. اگرچه منتقدین زیادی قسمت دوم برنامه را بهتر از قسمت قبلی عنوان کردند اما شرایط برای مجریان و تهیه کنندگان تخته گاز به هیچ وجه مساعد نیست و حتی شایعاتی مبنی بر تصمیم بی بی سی برای جایگزینی عوامل برنامه نیز شنیده می شود. چند ماه دیگر نیز برنامه جدیدی که مجریان سابق تخته گاز با همکاری با شبکه آمازون مشغول به ساخت آن هستند پخش خواهد شد و باید منتظر ماند و دید که کلارکسون و دوستانش چه مقدار از بینندگان تخته گاز را همراه خود خواهند داشت.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید