تخفیف ویژه اپل‌واچ: یک موقعیت فروش عالی یا نشانه‌ای از بروز مشکل درون اپل؟

0

گیگر :

در یک حرکت جدید که به طور همزمان می‌تواند نشانه محبوبیت یا عدم محبوبیت ساعت هوشمند اپل باشد، این شرکت تصمیم گرفته تا شیوه فروش تخفیفی به صورت باندل اپل واچ را به صورت محدود امتحان کند.

 

این بسته در حال حاضر از طریق برخی فروشگاه‌های انتخابی اپل استور عرضه می‌شود و شامل ۵۰ دلار تخفیف ویژه خرید اپل واچ اسپورت  یا اپل واچ در صورت خرید همزمان یکی از آنها با یک آیفون جدید است.
 
با توجه به اینکه اپل شدیدا تحت کنترل منتقدان و مشتریان است و در خصوص عدم موفقیت ساعت هوشمند این شرکت شایعات فراونی شنیده می‌شود، دو روز پیش مک‌رومرز توانست این تخفیف در برخی مراکز اپل را کشف و معرفی کرد. تا به حال مشخص شده که این تخفیف تنها در برخی از فروشگاه‌های فیزیکی اپل استور در کالیفرنیا (سان فرانسیسکو، بورلینگام، چسنات استریت، ورت مادیرا، استونز تون و هیلزدال) و ماساچوست (بویلستون استریت، بورلینگتون، کمبریج ساید و چسنات هیل) عرضه می‌شود.
 
و البته اپل واچ ادیشن و اپل واچ هرمس جزو این گروه تخفیفی نیستند. شرط اصلی این تخفیف اپل آنگونه است که خریدار باید در یک خرید هر دو گزینه اپل واچ و آیفون را با هم تهیه کند.  همچنین این شیوه تبلیغی به صورت آنلاین در دسترس نیست و در فروشگاه‌های منتخب هم تنها تا ۱۵ نوامبر ادامه خواهد یافت.
 
اپل چندان در ارائه تخفیفات ویژه روی محصولاتش شهره نیست و کمتر انتظار چنین دست و دلبازی از این غول کوپرتینو نشین می‌رود. در حقیقت کاربران دیرپای اپل عادت کرده‌اند در مقایسه با دیگر برندها، قیمتهای بالایی را برای تهیه محصولات اپل بپردازند. بنابرین تخفیف اپل واچ  (جدا از اینکه تا چه حد محدود عرضه شده) توجه چندانی را میان طرفداران این برند بر نمی‌انگیزد.
 
و از وقتی که اپل گزارش مالی فصل پیش خود را منتشر کرده، هنوز حاضر نشده تا آمار فروش تعدادی اپل واچ را اعلام کند. اپل همچنین عرضه ساعت هوشمند خود را در فروشگاه Target نیز آغاز کرده. این حرکت باعث تعجب برخی از تحلیلگران شده است. زیرا این فروشگاه زنجیره‌ای چندان نام خوش و تبحری در عرضه محصولات مد گرانقیمت همچون اپل واچ ندارد.
 
با توجه به تمام این اتفاقات، احتمالا نباید انتظار داشت که در آینده نزدیک گزارشات فروش (رسمی یا غیر رسمی) اپل واچ توسط این کمپانی اعلام شود.  و به نظر می‌رسد که اپل واچ تا به اینجا نتوانسته موفقیتی همچون دیگر محصولات موبایلی این شرکت داشته باشد.
 

 

شما منتشر کنید در

cover

پاسخ دهید