تخلف ارائه کنندگان خدمت از جنایت هم بدتر است/۱۴۹۰ سامانه پاسخگویی به شکایات حوزه سلامت در نوروز

0

وزیر بهداشت تخلف ارائه کنندگان خدمت را جنایت خواند و گفت: هر گونه خسارتی که به اقتصاد و سلامت خانواده‌ها آسیب برساند و جبران ناپذیر باشد از جنایت نیز بدتر است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مانور برنامه سلامت نوروزی که امروز در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد سخنان خود را با آرزوی سالی خوش برای مردم آغاز کرد و گفت: امیدواریم سال آینده سالی آرام و توام با سلامتی برای مردم باشد و ما بتوانیم آخرین سال کاری دولت را با موفقیت در حوزه سلامت سپری کنیم. 

هاشمی با اشاره به اهمیت رعایت حقوق شهروندی افزود: حقوق شهروندان یک حق مفقود مانده است و این خلاء در امر خدمات، حوزه سلامت، امور بهداشتی و درمانی،‌ آموزشی و پژوهشی تست می‌شود در برخی کشورها آنطور که شایسته است حقوق شهروندی رعایت نمی‌شود ما نیز می‌بایست بیش از پیش فعالیت کنیم هم در بخشی که مربوط به مجلس و هیئت وزیران یعنی وضع قانون است و هم در بخش خدمات که شما مهندسان بهداشت محیط مجری آن هستید می‌بایست تلاش‌ها بیشتر شود. 

وی ادامه داد: در موضوع غذا اعم از آشامیدنی و خوراکی‌ها قوانین نسبتا خوبی داریم البته نیاز به دقت، همت، سرعت عمل، و امانت داری احساس می‌شود که دستگاه قضا و بازرسین بهداشت محیط باید وارد عمل شوند. البته لازم به ذکر است کسانی که در این زمینه تقلب می‌کنند بدترین ظلم را انجام می‌دهند. 

هاشمی تصریح کرد: خانواده‌های ایرانی برای کسب آرامش در ایام تعطیل منتظر نوروز هستند تا بتوانند 20 روز از آپارتمان نشینی فاصله بگیرند‌. با توجه به این موضوع اگر کسانی به قصد سودجویی تقلب کنند این تقلب جبران ناپذیر باشد، جنایت محسوب می‌شود. این امر اهمیت کار شما و دستگاه قضا را می‌رساند. امیدواریم از حقوق مردم همانطور که انتظار دارند دفاع کنیم زیرا همین مراقبت به مردم احساس امنیت می‌دهد و انتظار دارد به درستی از آنها مراقبت شود‌.

وی به جنبه دیگر تقلبات پرداخت و گفت‌: در عین حال قدرت اگر در راه نادرست استفاده شود زیان‌بار است و گاهی اوقات از جنایت گروه اول نیز بدتر است. مهندسان بهداشت محیط می‌بایست همه چیز را دنبال کنند. تا به اقتصاد خانواده آسیب نرساند. امسال بیش از 4 هزار و 500 نفر در قالب هزار و 700 تیم به واحد خدماتی نظارت می‌کنند که امیدواریم ارائه کنندگان خدمت از این فرصت سالم استفاده کنند و میزبان‌های خوبی باشند نه کاسبان خوب. 

وی تاکید کرد: اگر در گذشته نیز از تعدادی مسئول غفلت دیده شده، که این تعداد بسیار کم است قبل از سال جدید دعا کنند تا تحول در آنها صورت بگیرد چرا که بالاترین افتخارشان این است که در طول مسیرهای پر تردد و شهرهای گردش پذیر ایرانیان را همکاری می‌کنند. از طرفی 4 هزار و 500 نفر شبانه روز در خدمت مردم هستند، اگر چیزی خلاف قانون شاهد باشیم با قاطعیت از حق مردم دفاع می‌کنیم و از دستگاه قضا می‌خواهیم تا بازرس کشیک داشته باشند تا شاهد حضوری بازدارنده باشیم. 

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم این اقدامات مقدمه‌ای باشد که در طول سال 95 بهداشت محیط با حضوری متفاوت ارائه شود. مردم نیز می‌توانند از طریق شماره‌های 1490 و 190 تماس بگیرند و شکایات خود را در طول 24 ساعت به همکاران اعلام کنند. امیدواریم هم بهداشت محیط و هم اورژانس کشور و بیمارستان‌ها امسال آرامش بیشتری را برای شهروندان فراهم کنند.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید