تداوم ارائه خدمات حمایتی به دانش آموزان استثنایی/ برگزاری اردوهای فرهنگی هنری برای دانش‌آموزان

0

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش استثنایی از کیفیت بخشی به خدمات حمایتی در سال تحصیلی آینده و همچنین برگزاری اردوهای فرهنگی هنری برای دانش‌آموزان خبر داد.

محمدحسن عظیم عراقی رییس مرکز تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش استثنایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص برنامه‌های آینده این سازمان برای سال تحصیلی جدید گفت: طرح خدمات حمایتی که از سال پیش برای دانش‌آموزان تدارک دیده شده بود همچنان ادامه دارد و مواردی همچون تبلت‌ دانش‌آموزی، عینک، ویلچر‌، داروهای مستمر، کاشت حلزون و سایر موارد از این قبیل ارائه می‌شود.

وی عنوان کرد: امسال علاوه بر ارائه خدمات حمایتی بحث کیفیت‌بخشی آن در دستور کار قرار دارد تا چنانچه کمبودی وجود داشته به طور کامل برطرف شود.

عظیم عراقی اظهار کرد: علاوه بر موارد مذکور موارد دیگری نظیر برنامه‌های اجرایی در بخش فرهنگی و هنری در دستور کار سازمان آموزش استثنایی قرار دارد.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش استثنایی بیان کرد: برای دانش‌آموزان اوتیسمی‌ نیز بسته آموزشی در نظر گرفته شده و همچنان در حال ترجمه و بومی‌سازی آن برای دانش‌آموزان هستیم.

عظیم‌عراقی یادآور شد: برنامه‌های فرهنگی و ورزشی برای دانش‌آموزان استثنایی در تابستان تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه در مسابقات فرهنگی و هنری 800 نفر از دانش‌آموزان دختر و 800 نفر از دانش‌آموزان پسر شرکت می‌کنند، گفت: برای مسابقات ورزشی 2 هزار دانش‌آموز دختر و 2 هزار دانش‌آموز پسر رقابت می‌کنند.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش استثنایی با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این طرح به عمل آمده، بیان کرد: با توجه به اینکه دانش‌آموزان امکانات ویژه‌‌ای برای اقامت نیاز دارند اردوگاه‌های در نظر گرفته شده پیش از اسکان دانش‌آموزان بازدید شده تا امکانات لازم برای اقامت وجود داشته باشد.

عظیم عراقی اظهار کرد: این اردوها پس از ماه‌ رمضان آغاز شده و استان‌های میزبان آن در آینده‌ای نزدیک مشخص می‌شوند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید