تداوم حمایت نینتندو از کنسول WiiU با آمدن زلدای جدید

0

تداوم حمایت نینتندو از کنسول WiiU با آمدن زلدای جدید

اگر چه کمپانی نینتندو با کنسول خانگی Wii یکی از برندگان بی چون و چرای نسل هفتم بازی های کامپیوتری (خصوصاً در نیمه ی ابتدایی این نسل) بود اما این کمپانی کهنه کار، نسل حاضر یا همان نسل هشتم را با وجود آن که پیش از تمامی رقبا به میدان وارد شده بود، چندان موفق آغاز نکرد و نماینده ی این کمپانی در نسل حاضر یا همان کنسول WiiU در قامت نماینده ای شکست خورده ظاهر شد. با این حال کمپانی نینتندو و در راس آن ها رییس فقید این کمپانی یعنی ساتورو ایواتا، بارها در طی بیانیه های مختلف خود اعلام کرده بودند که به همین راحتی قصد دست کشیدن از کنسول وی یو را ندارند و همچنان تا اطلاع ثانوی به ساخت بازی برای این کنسول خانگی و حمایت از آن ادامه خواهند داد. این در حالی است که کمپانی نینتندو در حال حاضر مشغول کار بر روی کنسول جدیدی است که فعلاً تنها با نام موقت NX شناخته می شود. کنسولی که هنوز ساز و کار اصلی آن به طور کامل مشخص نیست و این موضوع که آیا Nintendo NX جایگزینی برای کنسول وی یو خواهد بود یا خیر در هاله ای از ابهام قرار دارد (هر چند که اعضای نینتندو پیش تر به این نکته اشاره کرده اند که این کنسول جدید به هیچ وجه جایگزینی برای وی یو محسوب نمی شود. ادعایی که البته باید با شک و تردید به آن نگریست). با این حال به نظر می رسد که نینتندو فعلاً قصد دست کشیدن از کنسول وی یو را ندارد و همچنان به ساخت بازی برای این کنسول ادامه خواهد داد.

این موضوع در حال حاضر بیش از هر چیز در رویداد Nintendo Direct کمپانی نینتندو بازتاب یافته است. این رویداد ویدیویی در واقع نوعی پل ارتباطی میان کمپانی نینتندو و هوادارانش محسوب می شود که اعضای نینتندو به کمک آن برنامه های آتی خود را با مخاطبانشان در میان گذاشته و آنان را از بازی های جدید خود بر روی پلتفرم های خانگی و دستی تحت توسعه شان آگاه می سازند. شاید بزرگ ترین نقطه عطف رویداد Nintendo Direct اخیر، تایید آمدن بازی جدید افسانه ی زلدا بر روی کنسول WiiU در سال 2016 میلادی باشد. گفتنی است که این بازی برای نخستین بار نمایش بسیار هیجان انگیزی در نمایشگاه E3 سال 2014 میلادی داشت و پس از آن دیگر هیچ خبری از این بازی مورد انتظار به گوش نرسید. حتی عده ای معتقد بودند که شاید نینتندو بخواهد این بازی را برای کنسول جدید خود یا همان NX منتشر کند. اما در رویداد ویدیویی Nintendo Direct شاهد تاکید بر این نکته بودیم که نسخه ی جدید از سری افسانه ی زلدا در سال 2016 میلادی برای کنسول WiiU منتشر خواهد شد.

 Legend-of-Zelda

رویداد ویدیویی Nintendo Direct تنها به معرفی بازی های کنسول وی یو ختم نشد و اعضای نینتندو به کنسول دستی خود یا همان 3DS نیز در این رویداد توجه ویژه ای نشان دادند. از مهم ترین مژده های اعضای نینتندو به دارندگان کنسول 3DS در این رویداد، می توان به تایید خبر ساخت نسخه های دوباره سازی شده ای از دو بازی Dragon Quest VII و Dragon Quest VIIIبرای کنسول دستی 3DS اشاره کرد. ضمن این که بازی جالب Mighty No. 9 که وامدار بی چون و چرای سری بازی های مگا من محسوب می شود نیز در ماه فوریه ی سال آینده برای کنسول دستی 3DS منتشر خواهد شد

 

البته علاوه بر این بازی جدید که هیچ اطلاع دیگری از آن منتشر نشد و حتی جز چند ثانیه، تصویر خاصی را هم از آن در ویدیوی Nintendo Direct مشاهده نکردیم، تاریخ انتشار نسخه ی دیگری از بازی افسانه ی زلدا نیز بر روی کنسول وی یو مشخص گردید. این بازی The Legend of Zelda: Twilight Princess HD نام دارد که در واقع نسخه ی HD و پوست اندازی شده ای از بازی Twilight Princess محسوب می شود که در همان سال های ابتدایی نسل هفتم بازی های کامپیوتری برای کنسول WiiU و همچنین کنسول نسل ششمی نینتندو یعنی گیم کیوب منتشر شد. این نسخه ی HD قرار است در تاریخ چهارم مارس سال 2016 میلادی برای کنسول وی یو منتشر شود. البته علاوه بر این دو بازی، در رویداد Nintendo Direct به انتشار محتوا های اضافه ای برای بازی موفق امسال کنسول وی یو یعنی Splatoon نیز اشاره شد و بر این نکته تاکید مهمی صورت گرفت که نینتندو حداقل تا ماه ژانویه ی سال 2017 میلادی از این بازی چند نفره حمایت خواهد کرد و به تولید محتوا های جانبی برای آن خواهد پرداخت. البته تاریخ انتشار بازی Star Fox Zero نیز از نوامبر امسال به 21 آوریل سال 2016 میلادی منتقل شد تا دارندگان کنسول وی یو حداقل خیالشان از این بابت راحت باشد که تا پایان سال 2016 میلادی حمایت از کنسول وی یو توسط کمپانی نینتندو با عرضه کردن بازی های جدید به بازار و همچنین انتشار محتوا های مختلف تازه از بازی های قدیمی ادامه خواهد یافت. بر این اساس بسیار محتمل به نظر می رسد که کنسول جدید نینتندو یا همان NX در پایان سال 2016 میلادی به بازار عرضه شود و سران نینتندو از میانه های سال 2017 میلادی کنسول شکست خورده ی خود یا همان WiiU را رسماً بازنشسته سازند. همچنین شخصاً معتقدم که به احتمال فراوان بازی جدید افسانه ی زلدا که در سال 2016 بر روی کنسول وی یو منتشر خواهد شد، به احتمال فراوان خیلی زود به روی کنسول NX نیز خواهد آمد. با این حال اعضای نینتندو طی سال پیش رو حمایت نسبتاً خوبی را از کنسول وی یو به عمل خواهند آورد. هر چه باشد تجربه ی دو عنوان از زلدا (یک عنوان باز سازی شده و یک بازی کاملاً جدید) طی یک سال خودش به اندازه ی یک دنیا می ارزد و بهانه ی بسیار خوبی است برای دارندگان کنسول انحصاری نینتندو تا همچنان به کنسول بازی خود وفادار باقی بمانند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید