تدوین آیین‌نامه جدید برای دانشجویان کارشناسی/ هیات امنای دانشگاه شهریه را تعیین می‌کند

0

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: سیاست پذیرش دانشجو در پردیس‌های خودگردان در حال بازنگری است و بعد از جمع‌بندی نهایی، نتایج اعلام خواهد شد.

مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ گفت: با توجه به اعتراضات گسترده دانشجویان، تصمیم گرفته شد تا آیین‌نامه مقطع کارشناسی را تغیر دهیم تا در آینده این دانشجویان در تحصیل خود دچار مشکل نشوند.

شریعتی در این باره ادامه داد: با توجه به بند 33 در قانون، آیین نامه جدید شامل ورودی های کارشناسی ارشد سال 94 و همچنین دانشجویان دکتری سال 95 نمی شود و تنها شامل ورودی های کارشناسی سال 93 به قبل می شود و  لفظ «عطف بما سبق» تنها برای دانشجویان کارشناسی تعریف شده است تا در ادامه تحصیل دچار مشکل نشوند.

وی درباره سیاست پذیرش در پردیس های پولی دانشگاه ها گفت: طبق مصوبات شورای نقشه راهبردی کشور، اجازه گسترش و تعاملات بین المللی به پردیس های پولی داده نمی شود و این دانشگاه ها باید در زمینه های داخلی فعالیت داشته باشند.

شریعتی نیاسر درباره مشکل سنواتی ها یادآور شد: این مشکل تنها برای مقطع کارشناسی سال 93 به قبل ایجاد شده است که با ابلاغ آیین نامه جدید مشکل این دانشجویان رفع می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید