تدوین سند راهبردی 5 ساله ویژه دانشجویان شاهد

0

سند راهبردی 5 ساله با هدف توانمندسازی و معرفی این عزیزان به جامعه در سال آینده تدوین می‌شود.

دکتر حسینی، مدیر کل امور دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ، با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز اظهار داشت:این همایش با هدف توانمندسازی دانشجویان شاهد و ایثارگر صورت گرفته تا توانایی‌های این عزیزان در عرصه‌ علم و پژوهش جبران و جامعه این دانشجویان ممتاز را به خوبی بشناسد.

وی بیان کرد: در حوزه دانشجویان شاهد و ایثارگر در وزارت علوم شعارمان طبق تدوین دکتر فرهادی، خدمت بی‌منت و حمایت عزتمند از این عزیزان است و ما در سال آینده قرار است در حوزه‌های علمی فرهنگی، اجتماعی ماهی یک بار یک همایش در بین این دانشجویان داشته باشیم تا نشاط و بالندگی و رشد علمی این جوانان برومند را تا آخر سال حفظ کنیم.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم با بیان امکانات پژوهش در اختیار این دانشجویان، افزود: در حوزه وزارت علوم نگاه ما کاملاً حمایتی است و با انجام کارهای مطالعاتی، زمینه بهره‌وری این عزیزان را فراهم کنیم.

حسینی ابراز داشت: آن چیزی که به عنوان یک نیاز ضروری در بین دانشجویان شاهد و ایثارگر ما باید داشته باشیم، تنظیم یک برنامه راهبردی 5 ساله که دورنمای ما را در این بخش مشخص می‌کند، که عزیزان شاهد در چه جایگاهی باید قرار بگیرند.

وی ادامه داد: با تشکیل کمیته کارگروهی با مشارکت صاحب‌نظران و وزارت علوم این برنامه راهبردی 5 ساله در حالت تنظیم و تهیه است.

حسینی در پایان گفت: درخصوص بحث بورسیه‌ها، طی جلسه‌ای با دکتر فرهادی این مسئله حل و راه‌های بورسیه شدن دانشجویان شاهد و ایثارگر تسهیل یافت.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید