تذکر شورا به ساماندهی خیابان 30 تیر در ایام نوروز

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، تجربه پیاده راه 17 شهریور، ساکنان تهران را از هر طرح شبانه و ناگهانی نگران می‌کند. سرانجام ساکنان خیابان 17 شهریور عبرتی برای سایر شهروندان تهرانی شده است.

پیاده راهی که انگار قصد ندارد به سرانجامی برسد. در نوروز امسال نیز بلدوزرها به خیابان سی تیر  که یکی از خیابان‌های قدیمی شهر است برای کف سازی آمدند.

همان روزهای اولیه مدیران شهری این قول را به شهروندان و ساکنان این منطقه دادند که قرار نیست تردد خودرو در این خیابان قطع شود. اقبال شاکری  رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران دراین رابطه با بیان اینکه ساماندهی خیابان سی تیر در ایام نوروز بدسلیقگی شهرداری تهران و متناقض با طرح استقبال از بهار بوده، گفت: هنوز تحلیل ترافیکی این طرح به کمیسیون عمران شورا ارائه نشده است.

او درخصوص اجرای طرح ساماندهی میدان امام خمینی (ره) و خیابان سی تیر گفت: در توسعه و ساماندهی میدان حضرت امام (ره)، ساماندهی معابری همچون خیابان سی تیر نیز در دستور کار قرار گرفته است که این طرح از سوی شهرداری منطقه در حال اجراست.

عضو شورای شهر تهران افزود: ما در شورای شهر بارها در مورد تغییر معابر به پیاده راه ابراز نگرانی کردیم و تذکراتی هم در این باره به شهرداری دادیم و درخواست کردیم تا زمانی که مطالعات ترافیکی اینگونه طرح‌ها انجام نشود، دست به هیچ اقدامی نزنند چرا که پیاده راه‌ها به غیر از پیاده راه بازار به اهدافی که داشتند نایل نشدند.

وی اضافه کرد: البته در جلسه‌ای که با حضور مسئولان منطقه و شهرداری قبل از پایان سال داشتیم، تذکراتی درباره تجزیه و تحلیل بار ترافیکی طرح ساماندهی خیابان 30 تیر دادیم و درخواست کردیم تا قبل از اینکه تحلیل ترافیکی نکرده اند، دست به اقدامی نزنند چون معتقدیم پیاده راه باید مورد استفاده مردم قرار گیرد نه اینکه پیاده راه متروک درست کنیم و قابل استفاده نباشد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه شورا از ساماندهی معابر در تهران استقبال می‌کند، گفت: امیدواریم که مطالعات کامل طرح انجام شده باشد. هر چند که هنوز تحلیل ترافیکی این طرح به کمیسیون عمران شورا ارائه نشده است. ضمن اینکه زمان خوبی را برای اجرای این طرح انتخاب نکرده اند چون خیابان‌های منتهی به میدان حضرت امام (ره) بسته شده و این مساله نوعی بدسلیقگی از طرف شهرداری تهران در اجرای طرح بوده که در ایام نوروز اقدام به این کار کرده که منجر به افزایش بار ترافیکی در این محدوده شده است.

وی با بیان اینکه موضوع ساماندهی خیابان سی تیر مجددا در شورای شهر پیگیری می‌شود، تصریح کرد: همه طرح‌های عمرانی در پایتخت به دلیل اجرای طرح استقبال از بهار در ایام نوروز تعطیل شد اما شهرداری منطقه 12 نسبت به ساماندهی خیابان سی تیر در این ایام اقدام کرده که این موضوع در تناقض با هدف طرح استقبال از بهار است.

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: بلدیه

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید