ترامپ از ساخت سه کارخانه ی جدید در امریکا توسط اپل خبر داد

0

ترامپ از ساخت سه کارخانه ی جدید در امریکا توسط اپل خبر داد

در زمان آخرین دوره از انتخابات ریاست جمهوری امریکا و هیاهوی کمپین های تبلیغاتی، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده اظهارات زیادی در مورد کمپانی های بزرگی که بیرون از خاک امریکا مشغول تولید هستند بیان کرد و با صحبت های تهدید گونه، گفت که کمپانی هایی مانند اپل، گوگل، مایکروسافت و غیره باید تولید خود را در امریکا انجام دهند در غیر این صورت کالاهای وارداتی این شرکت ها شامل هزینه ی گمرک زیادی خواهند شد. کمپانی های امریکایی به دلیل نیروی کاری ارزان در چین و همچنین نزدیک تر بودن به دیگر تامین کنندگان خود، محصولات خود را در چین یا کشور هایی مانند ویتنام تولید میکنند اما ترامپ خواهان استفاده از نیرو های کاری امریکایی هست و به هر ترتیبی میخواهد کمپانی ها، کارخانه های جدیدی را در امریکا احداث کنند. ترامپ در جدیدترین مصاحبه ی خود در مجله ی تایم گفته است که اپل سه کارخانه ی بزرگ و زیبا در امریکا خواهد ساخت. ترامپ پیش از این از تیم کوک، مدیر عامل اپل خواسته بود که این کمپانی بزرگترین کارخانه ی خود را احداث کند و حتی اگر شده، کارخانه ی جدید در امریکا یک فوت از کارخانه ی این کشور در چین بزرگتر باشد.

ترامپ در مورد جزئیات سه کارخانه ی جدید اپل صحبتی عنوان نکرده است و مشخص نیست این کارخانه ها در کدام شهر های امریکا ساخته شوند و قرار است چه محصولاتی در کارخانه های جدید تولید شوند. طبق اعلام اپل، در این کارخانه های جدید 80 هزار نیروی کاری امریکایی مشغول خواهند شد و با احتساب نیروهایی که در کارخانه های تامین کننده، توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و غیره مشغول به کار میشوند، دو میلیون شغل ایجاد خواهد شد. بنا به گفته ها، در این کارخانه ها بیشتر کامپیوتر های مک ساخته خواهند شد و آیفون ها و آیپد همچنان در کارخانه های اپل در کشور چین توسط فاکس کان و پگاترون به تولید خواهند رسید. ترامپ امروز گفته است که فاکس کان کارخانه ای را در ایالت ویسکانسین امریکا خواهد ساخت که قرار است در این کارخانه، پنل های تلویزیون ساخته شوند و تولیدات این کارخانه به محصولات اپل مرتبط نیستند.

از آنجا که اپل بیشتر قطعات محصولات خود را از طریق کارخانه های تولید کننده به دست میآورد، تنها کارخانه ی اختصاصی کوپرتینویی ها در ایرلند در حال مشغول است. ساخت سه کارخانه ی جدید در امریکا میتواند تغییر بزرگی برای اپل باشد اما مسئله ی از هم گسیختگی ارتباط با تامین کنندگان برای اپل میتواند چالشی جدی باشد که باید دید غول کوپرتینویی چگونه با این موضوع روبرو خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید