ترخیص مواد غذایی و آرایشی در کمتر از 5 دقیقه/صدور پروانه بهداشت و تولید به صورت الکترونیکی

0

مدیر کل نظارت بر مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی از ترخیص مواد غذایی و آرایشی از گمرک در عرض 5 دقیقه به صورت الکترونیکی خبر داد.

دکتر بهروز جنت مدیر کل نظارت بر مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  از الکترونیکی شدن ترخیص مواد خوارکی آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی خبر داد و گفت: طی طرح جدیدی که با گمرک به تفاهم رسیدیم ترخیص کلیه مواد غذایی چه مواد اولیه و چه فرآیند شده و مواد آرایشی بهداشتی وارداتی بدون مراجعه به معاونت‌های غذا و داروی دانشگاها در عرض 5 دقیقه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای الکترونیکی شدن اقدامات دولت تا چند ماه آینده پروانه ثبت کالا و منبع اقلام وارداتی در حوزه اختیارات، پروانه بهداشت مراکز و پروانه تولید محصولات نیز به صورت الکترونیکی خواهد شد.

جنت افزود: در حال حاضر مسئول فنی کارخانه با مراجعه به دانشگاهای علوم پزشکی مدارک مورد نیاز برای پروانه تولید را تحویل می‌دهد تا بعد از طی مراحل مختلف بررسی بتوانند پروانه مربوطه را کسب کنند اما با الکترونیکی کردن صدور پروانه مسئول فنی مدارک مورد نیاز را از طریق سایت www.ftac.ir ارسال می‌کند و در عرض کمتر از یک روز مدارک بررسی و در صورت موافقت پروانه صادر می گردد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید