تردد نخستین اتوبوس دارای WiFi در نیویورک + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اوایل سال جاری میلادی بود که اندرو کومو فرماندار نیویورک وعده داد تا پیش از پایان سال 2016، شهر نیویورک به 75 دستگاه اتوبوس شهری دارای فناوری WiFi مجهز خواهد شد. البته این طرح محدود به 75 دستگاه اتوبوس نیست و قرار است تعداد این اتوبوس های پیشرفته در نهایت به 2000 دستگاه برسد. اتوبوس های دارای اتصال اینترنت WiFi علاوه بر تردد در تمام مناطق شهری نیویورک، مناطق حومه این شهر را نیز پوشش خواهند داد. در حالی که پیش از این وعده داده شده بود اولین سری از این اتوبوس ها در پاییز امسال وارد خیابان های نیویوک می شوند، نخستین اتوبوس دارای WiFi کار خود را از هم اکنون و پیش از موعد مقرر آغاز کرده است.

تردد نخستین اتوبوس دارای WiFi در نیویورک + عکس
مقامات نیویورک وعده داده اند روزانه چهار تا پنج دستگاه دیگر به ناوگان اتوبوس های دارای WiFi اضافه خواهند کرد تا سری 75 این اتوبوس ها تکمیل شود. قرار است این طرح تا پایان تابستان به پایان برسد. پس از پایان کامل این طرح، 2000 دستگاه اتوبوس دارای اتصال اینترنتی دیگر نیز طی پنج سال آینده به ناوگان حمل و نقل شهری نیویورک افزوده می شوند. همچنین، قرار است تا پایان سال 2017 تمامی اتوبوس های قدیمی تر نیویورک نیز که فاقد اتصال به اینترنت هستند نیز نوسازی شده و دسترسی به اینترنت را در اختیار مسافران خود قرار دهند.

هنوز مشخص نیست سرعت اینترنت در این طرح چه میزان خواهد بود، چرا که مقامات نیویورک تنها به ذکر “اینترنت پرسرعت” بسنده کرده اند. می دانیم که هر اتوبوس دارای 35 تا 55 ورودی USB خواهد بود. در نتیجه نه تنها امکان استفاده از اینترنت در اختیار شهروندان نیویورک قرار می گیرد، بلکه قادر خواهند بود دستگاه های همراه خود را شارژ نیز بکنند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: تک شات

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید