ترفندهای افزایش طول عمر باتری موبایل

0

اتاق خبر 24: 

 آیفون به ویژه در نسل 6 به بعد یکی از ابزارهایی است که به شدت باتری را تحت فشار قرار می دهد و انرژی آن را مصرف می کند. این در حالی است که راه هایی همچون استفاده از Power Bank برای حل معضل کمبود ذخیره باتری وجود دارد، اما این راهکار می تواند ظرفیت باتری آیفون شما را تا حداکثر ممکن افزایش دهد.
 
زمانی که باتری آیفون شما و ذخیره انرژی آن به حداقل می رسد، روش هایی برای تامین انرژی برای دقایق و ساعت های بیشتر وجود دارد. به شکل کلی در حالت عادی باتری آیفون توان پاسخ گویی برای انجام امور سنگین روزمره تا بیش از 12 ساعت را دارا است. اما با به کار گیری این روش ها می تواند توان باتری آیفون را تا بیش از 20 ساعت افزایش دهد.
 
برای این منظور سه راهکار اساسی وجود دارد که البته راهکارهای چندان پیچیده ای نیز نیست و شاید پیش از این نیز با آنها آشنا شده باشید. روش هایی از جمله بردن گوشی به حالت Air Plane، حالت Do Not Disturb و همچنین حالت Low Power.

 

برای فعال کردن حالت Air Plane کافی است Command Center آیفون را با کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا نمایش دهید و آیکون مربوطه را که شمایل یک هواپیما دارد انتخاب کنید. در این حالت تمامی ابزارهای ارتباطی گوشی هوشمند شما از جمله WiF، سیم کارت و بلوتوث غیر فعال می شود و در نتیجه شما امکان برقراری هیچ گونه ارتباطی را نخواهید داشت. این حالت در زمانی که برای انجام کاری ضروری از هوشمند خود استفاده می کنید اما نیاز به برقراری تماس ندارید، مفید است.

 

 

باتری

 

حالت Do Not Disturb نیز دقیقا از مسیر Command Center قابل دسترسی است. آیکون این قابلیت شبیه به شمایل هلال ماه است و کار اصلی این گزینه ساکت کردن تمامی تماس ها، اعلان ها و پیام هایی است که شما در هنگام قفل بودن گوشی خود دریافت می کنید. هرچند در ابتدا و به نظر این گزینه تاثیری بر استفاده از انرژی باتری ندارد، اما واقعیت این است که این گزینه با غیرفعال کردن صدای اعلان ها و پیام ها تا حدی قابل توجه می تواند در ذخیره انرژی باتری سودمند باشد.

 

باتری

 

 
اما گزینه سوم یعنی Low Power Mode گزینه ای است که مستقیما مربوط به ذخیره انرژی باتری هوشمند شما میشود. این گزینه در iOS 9 و بعد از آن قابل دسترسی است و از مسیر Settings> Battery قابل فعال سازی می باشد. با فعال کردن این گزینه آیکون باتری در بالای صفحه گوشی به زرد رنگ می شود و در عین حال بسیاری از برنامه های پشت صحنه همچون Siri غیر فعال می شوند. همچنین ارتباطات WiFi به شکل محدود و مدیریت شده ممکن میشود و برخی جلوه های بصری در آیفون نیز غیر فعال می شوند. این امر منجر به آن میشود که انرژی باتری آیفون شما تا حد بسیار زیادی ذخیره شود و مدت زمان استفاده از آیفون نسبت به حالت عادی افزایش یابد.
 

 

باتری

 

 
همانگونه که ذکر شد این موارد به هیچ وجه موارد پیچیده ای نیستند و البته در کنار آنها برخی به استفاده از گزینه هایی نظیر Grayscale نیز اشاره کرده اند. اما همین موارد پیش پا افتاده می تواند تا حد زیادی نتیجه مطلوب و مورد نظر شما را بدست دهد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید