ترفندی جدید برای واردات خودروهای آمریکایی

0

ترفندی جدید برای واردات خودروهای آمریکایی

کاربران پیگیر خبرهای مربوط به خودرو حتما در جریان ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی به کشور هستند. برندهایی مانند شورولت، کادیلاک و فورد از جمله خودروهایی هستند که ورودشان به صورت قانونی به کشور ممنوع اعلام شده و حتی در مناطق آزاد نیز به فروش نخواهند رسید. با این حال ظاهرا وارد کنندگان زیرک توانسته اند ترفندی برای وارد کردن این ماشین ها به ایران و فروش آنها به خریداران خاص پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، واردکنندگان خودرو که البته طیف خاصی را تشکیل می دهند و به گونه ای انحصاری در این بازار حضور دارند، پس از ممنوع اعلام شدن ورود خودروهای آمریکایی به خاک ایران، این ماشین ها را از گمرک جنوبی و مرز مشترک ایران و امارات وارد کشور کرده و با استفاده از ترفندهای گوناگونی آنها را با پلاک گذر موقت وارد بازار می کنند. مرحله بعدی که همان فروش خودروها باشند نیز به راحتی ارسال چند پیامک به مشتریان ثابت انجام می شود تا کاری که به صورت قانونی و از طریق تمامی مراجع مربوط ممنوع اعلام شده به آسانی انجام شود. در واقع این وارد کنندگان از بندی استفاده می کنند که بر اساس آن خودروهای دارای پلاک موقت قادرند تا 6 ماه بدون نیاز به دریافت مدارک در کشور تردد کنند و پس از آن می بایست برای پلاک گذاری اقدام نمایند.

البته اگر تصور کرده اید خریداران این ماشین ها برای استفاده از آنها تنها 6 ماه زمان نیاز دارند اشتباه می کنید. چون وارد کنندگان به خریداران تضمین می کنند که پس از پایان 6 ماه خودروها را از مرز خارج کرده و پس از چند روز مجددا وارد کشور کند تا مدت زمان استفاده از آنها برای 6 ماه دیگر هم تمدید شود. تنها هزینه این عملیات خرید و تمدید مجدد 15 میلیون تومان است که البته برای آن دسته از افرادی که از خودروهایی با قیمت های چند صد میلیونی استفاده می کنند رقم خاصی به حساب نمی آید. باید در انتظار واکنش دولت و برخورد با این نوع قانون شکنی ها با افراد خاص بود.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید