ترکی فیصل: پوتین بداند از همراهی با ایران نفعی نمی برد / تهران در امور ما دخالت می کند / سئوال مجری CNN از شاهزاده سعودی: آیا بهتر نیست از ایران عذرخواهی کنید؟

0

گیگر :

رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان در گفتگو با سی ان ان مدعی شد عملیات نظامی مسکو در سوریه گامی اشتباه است و روسیه از همراهی با ایران نفعی نمی برد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ترکی فیصل: پوتین بداند از همراهی با ایران نفعی نمی برد / تهران در امور ما دخالت می کند / سئوال مجری CNN از شاهزاده سعودی: آیا بهتر نبود از ایران می کردید؟
رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان در گفتگو با سی ان ان مدعی شد عملیات نظامی مسکو در سوریه گامی اشتباه است و روسیه از همراهی با ایران نفعی نمی برد.

به گزارش «انتخاب»، ترکی فیصل به پوتین توصیه کرد بیش از یک میلیارد مسلمان را با خود دشمن نکند. چون آنها روسیه را حامی «بی رحم ترین و خونخوارترین رژیم دوران اخیر در سوریه» تصور می کنند و چنین شهرتی به روسیه برای حفظ موقعیتش در منطقه یا در امان ماندن از اقدامات تلافی جویانه مسلمانان در داخل روسیه کمک نخواهد کرد.

شاهزاده ترکی فیصل مدعی شد ایران در امور جهان عرب دخالت میکند؛ به اختلافات فرقه ای دامن می زند؛ سبب ایجاد بی ثباتی در منطقه می شود و مسکو از همدستی با ایران نفعی نمی برد.

رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی سعودی مدعی شد، در سالهای اخیر که ایران سیاست های توسعه طلبی خود را در منطقه افزایش داده است، ریاض همواره تهران را به گفتگوی علنی یا غیرعلنی درباره موضوعات مورد اختلاف و حل آن تشویق کرده است.

شاهزاده ترکی در پاسخ به این سئوال که «با توجه به اهمیت فراوان گفتگوی تهران و ریاض درباره موضوعات مهم منطقه در مقطع زمانی فعلی، آیا بهتر نبود عربستان بابت آنچه در مراسم حج رخ داد از ایران عذرخواهی می کرد» گفت، پادشاهی سعودی هیچ گاه از مسئولیت خدمت رسانی به زائران و پیگیری حوادثی که رخ داده است، شانه خالی نکرده است.

ترکی فیصل گفت بهتر است پیش از نتیجه گیری شتابزده منتظر گزارش نهایی حوادث حج امسال ماند و موضوع را احساسی یا از آن استفاده سیاسی نکرد، چون ایران و عربستان سعودی با یکدیگر در سیاست اختلاف دارند.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید