تست جلیقه ضدگلوله با یک سلاح تهاجمی

0

گیگر :

شرکت‌های سازنده جلیقه‌های ضدگلوله، محصولات خود را تحت عنوان مقاوم در برابر گلوله توصیف می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود این سؤال در ذهن مطرح شود که این جلیقه‌ها تا چه اندازه مقاوم هستند.

در ادامه می‌خواهیم مقاومت یک زره بدن را بسنجیم. برای این کار، یک کانال یوتیوب به نام Demolition Ranch تصمیم گرفته با استفاده از یک تفنگ ARAK-21 XRS به این زره شلیک کند. این تفنگ ترکیبی از تفنگ AR-15 و AK-47‌ است. صفحه فیس‌بوک این کانال یوتیوب خود را این‌گونه توصیف می‌کند؛ ما تنها در آمریکا، لبخند را با تفنگ‌ها به لبان شما می‌آوریم.

در ادامه ویدئوی این تست را مشاهده خواهید کرد. پس از انجام تست مقاومت بر روی این زره بدن، مشخص می‌شود این زره بدن سرامیکی می‌تواند ۸ دور شلیک را تحمل کند و در نهایت سوراخ می‌شود. این موضوع از نظر تئوری کاملاً شگفت‌انگیز است؛ اما میزان مقاومت آن به عوامل مختلفی از جمله فاصله بستگی دارد. زره بدن یک لایه سرامیکی دارد که به منظور انحلال گلوله مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک لایه پارچه‌ای دارد که باعث می‌شود گلوله نتواند فرد را زخمی کند.

اگرچه جلیقه‌های ضدگلوله کار می‌کنند و حفاظت خوبی در مقابل مرگ فراهم می‌آورند؛ اما قابل‌نفوذ هستند و ممکن است عواقب ناراحت‌کننده‌ای داشته باشند. سازنده تفنگی که در این تست استفاده شده، شرکتی به نام Faxon Firearms است که طبق گفته وب‌سایتش، از مدافعان غرورآفرین متمم دوم قانون اساسی آمریکا هستند؛ متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا از حق مردم برای داشتن و حمل اسلحه محافظت می‌کند و در ۱۵ دسامبر ۱۹۷۱، به عنوان بخشی از ده متمم گنجانده شده در منشور حقوق ایالات متحده آمریکا تصویب شده است.

cover

پاسخ دهید