تست شخصیت شناسی فوق العاده/ اگر اهل کوه و دریا هستید بخوانید!

0

تحقیقات نشان می‌دهد علاقه افراد به کوهستان یا دریا تیپ شخصیتی آنان را بازگو می‌کند.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، کدام مکان را بیشتر دوست دارید؟ کوهستان یا دریا؟ احتمالاً این سوال را قبلاً شنیده‌اید. اکنون بد نیست بدانید پاسخ این سوال شخصیت پنهان شما را به نوعی بازگو می‌کند.

دانشمندان در جدیدترین مطالعات خود ارتباط جالبی بین انواع تیپ شخصیتی با محل‌هایی که افراد برای مسافرت یا گشت و گذار انتخاب می‌کنند، بدست آورده‌اند. بر اساس نتایج این تحقیقات، افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ افرادی که از تماشای دریا لذت می‌برند و افرادی که عموماً مناطق کوهستانی را برای مسافرت ترجیح می‌دهند.

این تست ساده روانشناسی «آزمون تیپ شخصیتی بر اساس انتخاب مکان گشت و گذار» نام دارد و افراد را به دو دسته برونگرا و درونگرا تقسیم می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که بیشتر به سواحل علاقه‌مندند، اجتماعی‌تر و خونگرم‌تر بوده و تمایل بیشتری برای گذراندن اوقات با دیگران دارند. از سوی دیگر، افرادی که مناطق کوهستانی را ترجیح می‌دهند درون‌گرا محسوب می‌شوند.

محققان در توضیح این امر می‌گویند: علاقه افراد به هر یک از این دو نوع مکان از ماهیت و ویژگی‌های منحصر بفرد کوهستان و دریا نشأت می‌گیرد. اصولاً ساحل مکانی شلوغ محسوب شده و زندگی اجتماعی در آن جریان دارد. از این رو منطقی به نظر می‌رسد که افراد برونگرا تمایل بیشتری به این نوع مکان‌ها نشان دهند. از طرفی آرامش و سکوت حاکم بر محیط‌های کوهستانی بر خلاف سواحل بیشتر نظر افراد درونگرا را به خود جلب می‌کند.

منبع: Lifehack

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید