تسهیلات ویژه دانشگاه علوم پزشکی تهران برای ورودی های جدید

0

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این دانشگاه به دانشجویان بومی استان نیز از نیمه مهرماه خوابگاه اختصاص می دهد.

دانشگاهی که برای دانشجویان ولخرج می شود/ این دانشگاه برای دانشجویان بومی هم خوابگاه می دهد/مصطفی محقق معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به تعلق گرفتن خوابگاه به دانشجویان جدید الورود این دانشگاه گفت: مطابق ضوابط و آیین نامه‌های وزارت بهداشت به تمام دانشجویان روزانه واجد شرایط خوابگاه تعلق می‌گیرد که دانشجویان شبانه مشمول این آیین نامه نیستند و امکان استفاده از خوابگاه را ندارند. 

وی درباره نحوه ثبت نام دانشجویان و درخواست خوابگاه بیان کرد: ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام گرفته و دانشجویان با ورود به سیستم، مشخصات و اطلاعات خود را ثبت کرده و حداکثر ظرف 24 ساعت از طریق سیستم از محل خوابگاه خود با خبر شده و با مراجعه به محل تعیین شده می‌توانند در اتاق خود ساکن شود.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: اختصاص نیافتن خوابگاه به دانشجویان بومی هر استان یکی از موضوعات مطرح درباره خوابگاه‌ها است که دانشجویان شهرستان‌‌های استان تهران مانند شهرری و دماوند با مشکل رفت و آمد مواجه بودند، خواستار برخورداری از خوابگاه هستند. 

وی با اشاره به امکانات دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: از 15 مهر به دانشجویان روزانه اطراف تهران با توجه به تعداد ورودی و ظرفیت دانشگاه، خوابگاه تعلق می گیرد که در طی چند سال گذشته تقریبا صد در صد این دانشجویان از امکانات خوابگاه استفاده می کنند.

محقق با توجه به دیرتر اعلام شدن کنکور سراسری امسال و تمهیدات این دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران موارد لازم را برای تسهیلات بهتر به دانشجویان ورودی جدید پیش بینی کرده که در صورت بروز مشکل برای دانشجویان، می توانند به معاونت دانشجویی مراجعه و از امکانات خوابگاه و سایر تسهیلات رفاهی برخوردار می شوند.

وی با اشاره به اینکه به منظور استفاده از اغذادانشجویی نیاز به کارت دانشجویی، گفت: غذایی دانشجویی به همه تعلق می‌گیرد  برای دانشجویان ورودی جدید دو هفته تا صدور کارت زمان نیاز است کارت‌ها بعد از صدور به دانشکده دانشجویان فرستاده شده و دانشجویان می توانند کارت خود را تحویل بگیرند در این مدت دانشجویان می‌توانند از شماره دانشجویی برای رزرو غذا استفاده نمایند.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در مراسم یکپارچه آغاز سال تحصیلی علوم پزشکی کتابچه‌ای به نام راه بی پایان به دانشجویان داده شد، اظهار کرد: در این کتابچه کلیه نیازهای دانشجویان مطرح شده ومی توانند با مطالعه آن از همه امکانات دانشجویی مانند فوق برنامه مشاوره و راهنمای  دانشجویی و تربیت بدنی  با خبر شوند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید