تشخیص احساسات، فقط با آپلود یک عکس!

0

تشخیص احساسات، فقط با آپلود یک عکس!

اگر از خوانندگان اخبار تکنولوژی و کمپانی های بزرگ آن باشید حتما می دانید که چند سال پیش، مایکروسافت به خوابی عمیق فرو رفته بود. در حالی که کمپانی هایی مانند اپل و گوگل به سرعت در حال تصاحب بازار بودند و هر بار با محصولات جدید و ایده های جالب کاربران بیشتری را شیفته خود می کردند، مایکروسافت استیو بالمر در سکوت و سکون به سر می برد و خبری از اتفاقات جالب در آن نبود. اما آمدن ساتیا نادلا باعث شد ورق برگردد و حالا طرفداران این برند محبوب به آینده بسیار امیدوار هستند. یکی از حوزه های فعالیت مایکروسافت که اخیرا نمود بیشتری پیدا کرده هوش مصنوعی است. اگر یادتان باشد چند وقت پیش وب سایتی از سوی مایکروسافت معرفی شده بود که می توانستید عکستان را در آن آپلود کنید تا سن شخص داخل عکس به شما اعلام شود. حالا باز هم مایکروسافت با یک سرگرمی دیگر برگشته است.

این بار هم با ایده جالبی روبرو هستیم. در وب سایت جدید مایکروسافت که پروژه آکسفورد نام دارد می توانید یک عکس دلخواه آپلود کنید و هوش مصنوعی گرامی به شما خواهد گفت احساسات شخصی که در عکس وجود دارد چیست. برای مثال مشخص می شود که عکس شما خوشحال، ناراحت، غمگین، افسرده، عصبی، شگفت زده، نگران و یا ترسیده است. حتی داستان از این هم جالب تر می شود و درصد هر کدام از این احساسات نیز در تصاویر مشخص می شوند. یعنی برای مثال وب سایت به شما می گوید عکس ارسالی شما 60 درصد خوشحال، 30 درصد نگران و 10 درصد شگفت زده است! به نظر سرگرمی بسیار جالبی می رسد و می تواند چند ساعتی شما را مشغول کند! پیشنهاد می کنیم اگر آخر هفته یک مهمانی خانوادگی در پیش داشتید با استفاده از این دو ابزار مایکروسافت لحظات شاد و مفرحی را برای همه به وجود بیاورید و به دیگران نشان دهید تکنولوژی آنقدرها هم چیز عجیب و غریبی نیست! برای استفاده از این قابلیت ها می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

تشخیص سن از روی عکس

تشخیص احساسات از روی عکس

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرسhttps://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید