تشریح اقدامات قابل توجه صندوق رفاه در سال جاری/ پرداخت 140 میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری در سال جاری

0

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اقدامات قابل توجه این صندوق را در سال جاری تشریح کرد و از پرداخت 140 میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری خبر داد.

تشریح اقدامات قابل توجه صندوق رفاه در سال جاری/ پرداخت 140 میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری در سال جاری

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛گفت: رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشگاه‌های کشور در راستای عادلانه‌سازی اجاره‌بها در سال جاری انجام شد و اجاره‌بها برای خوابگاه‌های درجه یک و دو 15 درصد افزایش داشته و در زمینه خوابگاه‌های درجه چهار و پنج افزایش اجاره‌بها وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از رتبه‌بندی خوابگاه‌ها عادلانه‌سازی اجاره‌بها و بهبود فضای خوابگاهی است، افزود: 65 خوابگاه رده پنجم، با اختصاص اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان از صندوق رفاه دانشجویان و کمک دانشگاه‌ها به سطوح بالاتر ارتقا پیدا کرده و در حال حاضر هیچ خوابگاه رتبه پنجمی در سطح کشور نداریم.

به گفته وی، در صورت ارتقای خوابگاه‌های رتبه چهارم به درجات بالاتر نیز تا 80 درصد از اجاره‌بهای آن‌ها به دانشگاه‌ بازگردانده می شود.

یزدانمهر با بیان اینکه امسال با 670 میلیارد اعتبار به استقبال سال تحصیلی جدید رفتیم، اظهار داشت: افزایش میزان تسهیلات ازدواج و افزایش 100 درصدی ودیعه مسکن از اقدامات قابل توجه این صندوق در سال جاری است.

وی افزود: در سال 93 اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویی 140 میلیارد تومان بود اما امسال تنها در بحث تسهیلات دانشجویان دکتری 140 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود که به صورت قرض‌الحسنه، پس از فارغ‌التحصیلی بازپرداخت صورت می گیرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان مطرح کرد: اعتبارات صندوق رفاه از 260 میلیارد تومان در سال 93 برای کمک به دانشگاه و یارانه، امسال به 670 میلیارد تومان رسیده و در ارتقای خدمات‌رسانی توأم با کرامت انسانی به دانشجویان ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: افزایش میزان تسهیلات ازدواج از اقدامات مهم صندوق رفاه دانشجویان بوده و تسهیلات ودیعه مسکن به صورت 100 درصد برای دانشجویان افزایش یافته است.

یزدانمهر اعلام کرد: در راستای کار دانشجویی در مقاطع تحصیلات تکمیلی فعالیت جدی صورت می گیرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید