تشکیل مدیریت متمرکز داروخانه ها در راستای اقتصاد مقاومتی

0

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تشکیل مدیریت متمرکز داروخانه در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد.

محمد فتحی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛در خصوص میزان خرید دارو و تجهیزات پزشکی این دانشگاه از شرکت‌های توزیع و پخش با توجه به شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی گفت: اولین اقدام دانشگاه در زمینه خرید دارو در گذشته واگذاری داروخانه ها به بخش خصوصی بود که از این طریق سودی را از بخش خصوصی دریافت می کردیم ولی مدیریتی در خصوص نحوه ارائه خدمت آنها نداشتیم.

وی افزود: بررسی های صورت گرفته نشان دهنده متضرر شدن بیماران بود بنابراین دریافت سود برای ما چندان منطقی نبود.

فتحی از تشکیل مدیریت متمرکز داروخانه در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد و عنوان کرد: متولی آن دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که بر همه داروخانه ها نظارت و مدیریت دارد و سود دهی حداقلی رابرای بیمارستان ها در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: یک کمیته خرید متمرکز با مدیریت واحد هم تشکیل شده که مدیریت آن نیز با رییس دانشگاه است با این کار تقاضای القایی را کاهش دادیم .

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در حال حاضر به دلیل وجود مدیریت واحد ،اشراف کامل نسبت به خرید داروها در تمام داروخانه دانشگاه های علوم پزشکی را داریم .

وی در خصوص داروهای بیماران خاص اظهار داشت: براساس طرح تحول سلامت با بودجه مصوب در نظر گرفته شده باید تمام نیازهای دارویی این بیماران تامین شود بنابراین با مدیریت متمرکز نیاز دارویی بیماران را شناسایی و تهیه می کنیم تا از رفت و آمد های مکرر بیماران برای تهیه دارو جلوگیری شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید