تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای تمام قمی‌ها

0

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قم باید تابلوی خدمات جمهوری اسلامی باشد و سعی داریم خدمات درمانی را به نحو مطلوبی در این شهر ارائه کنیم

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی امشب در آیین انعقاد تفاهم‌نامه احداث بیمارستان 250 تخت‌خوابی تخصصی مادر و کودک و پلی‌کلینیک تخصصی حضرت صاحب‌الزمان (عج) که در سالن 313 مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با بیان اینکه امیدوار هستیم جزء منتظران واقعی حضرت حجت باشیم، اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان استان قم انجام شده و معتقد هستیم قم باید تابلوی خدمات جمهوری اسلامی باشد و خدمات ویژه‌ای برای زائرین و مجاورین حرم کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران ارائه شود.

وی ادامه داد: اقدامات خوبی در روند احداث بیمارستان یک هزار تخت‌خوابی قم انجام شده و امیدوار هستیم با همکاری شهرداری قم شرایط برای شروع کار پیمانکار فراهم شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد روند ساخت بیمارستان‌های نیمه‌کاره استان قم گفت: بیمارستان فرقانی با 350 تخت خواب حداکثر تا پایان شهریورماه سال جاری، بیمارستان 200 تخت‌خوابی نیروگاه که در منطقه‌ای محروم واقع شده نهایتاً تا پایان سال 95 و مرکز درمانی خوانساری با 220 تخت‌خواب تا پایان سال 96 به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به مدت ساخت بیمارستان تخصصی مادر و کودک و پلی کلینیک تخصصی حضرت صاحب‌الزمان (عج) ابراز کرد: با لطف الهی و همت خیرین امیدواریم این بیمارستان در زمان مقرر که سه سال بعد است به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به روند خدمات‌رسانی در مراکز درمانی قم گفت: خدماتی که در بیمارستان‌های نکویی، شهید بهشتی و … ارائه می‌شود توسعه یافته و در تمام بیمارستان‌های قم طرح تحول سلامت در حال اجراست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن ابراز رضایت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان قم برای فراهم کردن زیرساخت خدمات درمانی با وجود کمبودها اظهار کرد: قم باید مجهزترین و بهترین دانشگاه علوم پزشکی بین‌المللی را داشته باشد و امیدوار هستیم با لطف خدا و همت مضاعف مسئولان شاهد توسعه آموزش عالی پزشکی در این شهر باشیم.

قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان اینکه قم جزء نخستین استان‌هایی است که زیر پوشش شبکه بهداشت قرار گرفت، اذعان کرد: با توجه به اینکه حاشیه‌نشین زیادی در قم وجود دارد یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت این استان زیر پوشش شبکه بهداشت هستند، یعنی به ازای هر 3 هزار نفر یک مراقب سلامت و به ازای هر 12 هزار نفر یک پایگاه سلامت وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: سعی داریم و امیدوار هستیم ظرف یک سال آینده برای همه اهالی استان قم پرونده الکترونیک سلامت تهیه شود تا وضعیت سلامت یا بیماری‌ها مشخص شده باشد که خدمات درمانی به نحو مطلوب‌تری ارائه شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: تفاهم‌نامه بیمارستان تخصصی مادر و کودک و پلی‌کلینیک تخصصی حضرت صاحب‌الزمان (عج) امروز با اجازه آیت‌الله مکارم‌شیرازی امضا شد و با وجود اینکه این بیمارستان با رویکرد تخصصی برای مادران و کودکان است اما خدمات عمومی را نیز ارائه می‌دهد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با ابراز امیدواری از بهره‌برداری این بیمارستان در سه سال آینده گفت: قرارداد تفاهم‌نامه امروز بین تولیت مسجد مقدس جمکران و وزارت بهداشت که در جانب دیگر آن خیرین سلامت کشور هستند امضاء شد تا ساخت و ساز آن توسط خیرین هرچه زودتر انجام شود و پروژه به سرعت آماده بهره‌برداری قرار گیرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید