تصادف خودروی هوشمند گوگل با یک اتوبوس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، این تصادف در تاریخ 14 فوریه در منطقه Mountain View کالیفرنیا و در زمانی رخ داد که خودروی یاد شده برای انتقال به خط عبوری سمت راست خود و خروج از ترافیک تلاش می کرد. اما در همین حین به یک اتوبوس که به آرامی در حال حرکت بود برخورد کرد.

بر اساس گزارش تنظیم شده از این واقعه بدنه خودروی گوگل آسیب دیده و یکی از چرخ های جلو و حسگرهای سمت راننده نیز دچار مشکل شده اند.

گوگل در تلاش است کاری کند که خودروهای هوشمند ساخت این شرکت مانند انسان ها فکر و رفتار کنند و علت این تصادف را آن می داند که خودروی گوگل تصور می کرده اتوبوس توقف کرده و منتظر تعویض خط عبوری توسط اتومبیل گوگل می ماند. اما راننده اتوبوس که همین تصور را در مورد خودروی گوگل داشته توقف نکرده و با آن برخورد کرده است. این شرکت معتقد است چنین سوتفاهم هایی همه روزه میان رانندگان خودروها در جاده ها رخ می دهد.

گوگل امیدوار است ظرف چند سال آینده استفاده عمومی از خودروهای هوشمند خودران خود را ممکن کند و به کاهش تلفات تصادفات جاده ای در آمریکا کمک کند. در این کشور سالانه 40 هزار نفر به علت تصادف جان خود را از دست می دهند که 94 درصد از این تصادفات به علت خطای انسانی رخ می دهد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

منبع: گیزمودو

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید