تصاویری از Sapphire RX480 به طور کامل منتشر شده است

0

تصاویری از Sapphire RX480 به طور کامل منتشر شده است

تنها چند روز به عرضه رسمی کارت گرافیک RX480 از برند AMD باقی مانده است.اولین کارت گرافیک تولید شده بر اساس معماری ستاره قطبی 10 و لیتوگرافی 14 نانومتری.کارت گرافیکی که در دو نسخه 4 و 8 گیگابایتی روانه بازار شده و قیمت آن،شکاف کارت گرافیک های میان رده را پر خواهد کرد.هر چند که بسیاری از تست های موجود از آن منتسب به کارت گرافیک 8 گیگابایتی است،اما همچنان می توان به آن امیدوار بود.

 

این محصول،در ابتدا با نسخه های رفرنس روانه بازار خواهد شد.در کنار نسخه های رفرنس تولید شده کمپانی های شریک AMD مانند Sapphire که از دوستان قدیمی AMD محسوب می گردد.هم اینک تصاویری از کارت گرافیک رفرنس-تولید شده سافایر منتشر شده است که خیلی هم رفرنس به نظر نمی رسد.البته این می تواند یک اشتباه بصری از بنده حقیر باشد؛اما تفاوت رنگ در PCB،مکان قرار گیری ترانزیستورهای مجتمع و لحیم های قطعات،تفاوت های مدار چاپی این کارت گرافیک با نسخه رفرنس است.

این کارت گرافیک از یک مدار فاز 6 عددی (VRM) بهره می برد که با توجه به حداکثر توان حرارتی و همچنین توان دریافتی از اسلات PCI،کاملا مناسب به نظر می رسد.یک اتصال 6 پین تغذیه نیز بر روی آن به چشم می خورد.این کارت گرافیک که به سیلیکون (Ellesmere) مجهز است،دارای خروجی های HDMI 2.0 و DP 1.4 است.

در قسمت سیستم خنک کننده،شاهد یک مدار ساده شامل یک هیت سینک یکپارچه شیار دار،یک هسته مسی،یک عدد فن و محفظه دمنده هستیم.در این سامانه خبری از لوله های انتقال حرارت (Heat Pipe) وجود ندارد.

دفع حرارت از تراشه های حافظه نیز به وسیله ارتباط چسب های سیلیکون و اتصال آن با بدنه صورت می گیرد.تراشه ستاره قطبی 10،در ابعادی کوچکتر از Tonga برنامه ریزی شده است.این تصاویر متعلق به نسخه 8 گیگابایتی است.

تراشه های حافظه نیز از نوع GDDR5 و تولید سامسونگ الکترونیک است.این کارت گرافیک در تاریخ 29 ماه جاری،ژوئن،وارد بازار خواهد شد.نسخه 4 گیگابایتی آن با قیمت 199 دلار و پیکربندی 8 گیگابایتی نیز با قیمت 229 دلار عرضه می گردد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید