تصمیم جدی تویوتا برای در دست گرفتن بازار خودروهای هیبریدی در اروپا!

0

با فروش مناسب مدل‎های دارای پمپ بنزین برقی که ۳۰% از کل فروش این کمپانی در اروپا را تشکیل می‎داد، کمپانی تویوتا تصمیم به حفظ این روند و تثبیت موقعیت خود به‎عنوان غول خودروهای هیبریدی دارای پمپ بنزین برقی گرفت.

کارل شیلشت معاون اجرایی تویوتا در اروپا طی گفتگویی با مجله اتوکار اظهار داشت: «فروش محصولات ما در سال ۲۰۱۵ و در اروپای غربی ۱۰% افزایش یافته و میزان کل آن به ۸۷۴،۰۰۰ دستگاه رسیده است.

toyota-aims-biggest-hybrid-eu-brand-7

شیلشت اطمینان دارد که مدل‎هایی از جمله یاریس و آئوریس به پیشرفت هرچه بیشتر کمپانی کمک می‎کنند، زیرا مدل آئوریس ۳% از بازار سهام را شکسته و در رده چهارم پرفروش‏ترین خودروهای خانوادگی کوچک اروپایی قرار خواهد گرفت. مدل یاریس نیز با وجود گذشت ۵ سال از تولید آن از لحاظ فنی، هنوز فروش بالایی دارد.

شیلشت خاطر نشان کرد: «در میان ۲۷۰،۰۰۰ خودروی فروخته شده هیبریدی طی سال گذشته، ۶۰% از فروش مدل آئوریس در اروپا به فروش خودروهای هیبریدی دارای پمپ بنزین برقی اختصاص داشتند و ۴۰% از آن نیز مربوط به فروش مدل یاریس بود. سفارشات ثبت شده برای خودروی کراس‎اورجدید RAV4 حدود ۴۰% از کل فروش ما را تشکیل داده، اما به اندازه کافی کالا از کارخانه دریافت نمی‎کنیم.»

درحال حاضر تویوتا هیبرید RAV4 موقعیت مناسبی برای ورود به عرصه رقابت خودروهای اروپایی ندارد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید