تصویری از ماشین بدون راننده اپل در خیابان های کالیفرنیا

0

تصویری از ماشین بدون راننده اپل در خیابان های کالیفرنیا

از مدت ها پیش شایعاتی درباره تلاش اپل برای ساخت یک اتومبیل بدون راننده در رسانه ها مطرح شده است. بسیاری از کاربران و کارشناسان معتقدند حضور در بازار اتومبیل های الکتریکی و هوشمند گام بعدی اپل در مسیر رو به رشد این شرکت است و به همین دلیل این شرکت را رقیبی برای کمپانی هایی مانند تسلا می دانند. حتی به همین دلیل بوده است که بارها شایعه شده اپل قصد خریداری کمپانی تسلا را دارد و قرار است با این کار از همان ابتدا جایگاه خود را در بین خودروسازان نسل بعد محکم کند.

دیگر شایعه درباره ماشین های بدون راننده اپل همکاری این کمپانی با لکسوس بوده است. پیشتر شنیده شده بود که اپل و این خودروساز مطرح ژاپنی بر روی یک پروژه مشترک در حال همکاری هستند که با طرح اتومبیل های بدون راننده اپل بی ارتباط نیست. برای مثال در فروردین ماه امسال اعلام شد مجوز تست آزمایش ماشین های بدون راننده اپل در کالیفرنیا صادر شده است و بر اساس اطلاعاتی که رویترز به دست آورده بود این خودروی آزمایشی یک لکسوس مدل RX450h است. سرانجام پس از گذشت تقریبا شش ماه حالا اولین تصاویر از ماشین بدون راننده اپل هم منتشر شده است.

این تصویر توسط یکی از کاربران توییتر با نام macjshiggins@ (که خود بنیان گذار استارتاپی برای ماشین های بدون راننده به نام Voyage است) منتشر شده و به وضوح یک لکسوس بدون راننده که مجموعه ای از تجهیزات رانندگی خودکار از جمله رادارها و سنسورها بر روی سقف آن قرار گرفته اند را نشان می دهد. این کاربر از ماشین مورد نظر با نام پروژه تایتان یاد کرده که همان نامی است که رسانه ها نیز به ماجرای ماشین بدون راننده اپل نسبت می دهند. با دقت در این تصویر می توان موقعیت شش سنسور LiDAR، چند کیت رادار و تعدادی دوربین را مشاهده کرد. البته همین مجموعه نسبتا بزرگ روی سقف ماشین به خوبی نشان می دهند اپل هنوز در گام های اولیه فعالیت خود در حوزه ماشین های هوشمند به سر می برد. در حال حاضر اتومبیل هایی ساخ تسلا، جنرال موتورز و حتی فیسکر هستند که سنسورهای به کار رفته در آنها به گونه ای بسیار هوشمندانه تر در بدنه جاسازی شده اند. با این حال طبق سیاست های اپل هنوز اطلاعات زیادی درباره این خودرو و برنامه های کمپانی برای ادامه فعالیت خود منتشر نشده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید