تصویر لو رفته از شاسی آیفون 7 سنسور بزرگ تر دوربین و اصلاح طراحی خطوط آنتن را نشان میدهد

0

تصویر لو رفته از شاسی آیفون 7 سنسور بزرگ تر دوربین و اصلاح طراحی خطوط آنتن را نشان میدهد

نوبتی هم باشد دیگر نوبت شایعات پیرامون پرچمدار بعدی اپل است و در روز های اخیر شایعات در مورد آیفون 7 بیشتر اوج گرفته است. پس از تصاویری که از قاب های محافظ آیفون 7 لو رفته بود اکنون تصاویری فنی از شاسی و نمای پشتی پرچمدار اپل به بیرون درز کرده است که تعدادی تغییر در طراحی آیفون بعدی اپل را نشان میدهد.

 

همان طور که مشخص است تصاویر نمای پشت گوشی را نشان میدهند. اولین چیزی که به چشم میآید در مورد خطوط آنتن است. از سری 6 به بعد آیفون ها در قسمت بالایی پشت گوشی و زیر لنز دوربین یک خط سراسری در عرض گوشی داشتند که مربوط به آنتن این گوشی است. با توجه به تصویر درز شده این خطوط کاملا در آیفون 7 حذف شده اند. هنوز خطوط باریکی در حاشیه ی خمیده ی گوشی در امتداد دکمه ها وجود دارد اما دیگر خبری از خطوط سراسری که در آیفون های سری 6 بود نیست. پیش از این نیز شایعه هایی در این مورد به بیرون درز کرده بود که حاکی از حذف شدن خطوط آنتن نسل بعدی آیفون داشتند و به نظر میرسد احتمال به وقوع پیوستن این شایعه زیاد باشد.

پس از خطوط آنتن ، با کمی دقت میتوان به تغییراتی در قسمت دوربین آیفون 7 نیز پی برد. سوراخ دوربین نسبت به آیفون های فعلی به طور قابل ملاحظه ای بزرگ تر شده اند که نشان از یک بروزرسانی احتمالی دارد. همچنین سوراخ دوربین کمی بیشتر به قسمت حاشیه نزدیک شده است و سوراخ لنز آیفون های فعلی بیشتر به سمت فریم متمایل هستند.

بسیاری از کاربران ممکن است با دیدن این تصاویر به خاطر عدم وجود دوربین با لنز دو گانه که قبلا در مورد آیفون 7 شایعه شده بود نا امید شوند اما باید بدانید این تصویر مربوط به آیفون 7 با اندازه ی 4.7 اینچی است و ممکن شایعاتی که در مورد دوربین دو گانه منتشر شده بود مربوط به نسخه ی بزرگتر آیفون که با سایز 5.5 اینچی و با نام iPhone 7 Plus احتمالا معرفی شوند بوده است. همچنین ممکن است این نسخه با نام iPhone 7 Pro نیز معرفی شود.

بر اساس منبعی که تصویر را منتشر کرده است ضخامت بدنه ی آیفون 7 نسبت به آیفون های فعلی باریک تر شده است ، هر چند با توجه به زاویه ی تصویر و عدم امکان مشاهده ی ضخامت گوشی نمیتوانیم این صحبت را تائید کنیم.

به هر حال، حدود 2 سال پیش هم قبل از معرفی آیفون 6 تصاویری این چنینی از پرچمدار معرفی نشده ی اپل به بیرون درز کرد و تصاویری که اکنون منتشر شده اند هم شباهت هایی به آن تصاویر دارند. به نظر میرسد منشا منتشر کننده ی این تصاویر یکسان باشند. همچنین همان طور که گفته شد پیش از این نیز شایعاتی در مورد حذف خطوط آنتن در آیفون 7 منتشر شده بود. با این حال باز هم هیجان انگیز است که تصاویر طراحی شده از یک آیفون را در یک کامپیوتر ویندوزی میبینیم.

تا این لحظه هیچ تصویری از منبع نسبتا معتبری از آیفون 7 پلاس یا همان آیفون 7 پرو منتشر نشده است اما یک وب سایت چینی تصاویری از قطعه ای را منتشر کرده است که نشان از یک لنز دوربین دو گانه دارد اما هیچ نشانه ای مبنی بر این که این قطعه مربوط به محصول اپل است وجود ندارد و احتمالا مربوط به کمپانی دیگری است.

هر چند شایعات زیادی منتسب به آیفون 7 وجود دارد اما از هیچ کدام آن ها مطمئن نیستیم اما از یک چیز مطمئن شده ایم و آن هم معرفی آیفون SE با اندازه ی 4 اینچی در 21 مارچ است. چند روز پیش اپل دعوت نامه ی خود را برای یک رویداد معرفی ارسال کرد و انتظار معرفی آیفون SE به همراه نسل جدید تبلت آیپد ایر را داریم.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید