تعداد دانلودهای اینستاگرام از مرز ۱ میلیارد عبور کرد!

0

اینستاگرام که این روزها به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کرده است، پیش از آنکه به سیستم عامل اندروید راه پیدا کند، کار خود را ابتدا روی آیفون‌ها و با سیستم عامل iOS آغاز کرد. این اپلیکیشن از سال ۲۰۱۰ استارت کار خود را زد و بعد از مدتی کوتاه برای اندروید نیز ارایه شد. در سال ۲۰۱۲، شرکت فیس‌بوک با قیمتی معادل ۱ میلیارد دلار، اینستاگرام را خریداری کرد. این عدد ۱ میلیارد، شروعی برای موفقیت‌های زیاد کمپانی فیس‌بوک به حساب آمد. چرا که امروز اعلام شد آمار دانلود اپلیکیشن اینستاگرام روی Play Store از مرز ۱ میلیارد عبور کرده است. این رکورد، برای چهارمین بار است که برای کمپانی فیس بوک تکرار می‌شود. پیش‌تر اپلیکیشن‌های فیس‌بوک، واتس‌اپ و مسنجر فیس‌بوک توانسته بودند به این رکورد دست پیدا کنند.

دستیابی به این رکورد اینستاگرام را به نوزدهمین اپلیکیشنی تبدیل کرد که توانسته از مرز ۱ میلیارد دانلود در Play Store عبور نماید. در این لیست نام اپلیکیشن فیس‌بوک و بسیاری از اپلیکیشن‌های گوگل به چشم می‌خورد. اولین نرم‌افزاری که توانست به این رکورد دست پیدا کند، Gmail بود و پس از آن نیز Facebook ،Google Maps و Youtube به این جایگاه رسیدند. گوگل و فیس‌بوک دو شرکتی هستند که تا به حال توانسته‌اند اپلیکیشن‌هایی را تولید کنند که به این رکورد دست پیدا کنند. البته این موضوع آنچنان که باید و شاید شگفت‌آور نیست. چرا که اغلب افراد این موضوع را از این دو کمپانی انتظار دارند.

با دستیابی بیشتر اپلیکیشن‌ها به مرز دانلود ۱ میلیاردی، این لقب دیگر به عنوان یک رکورد بی‌نظیر محسوب نمی‌شود. مطمئنا برنامه‌نویسانی که در پس زمینه اپلیکیشن اینستاگرام در حال فعالیت هستند، از این رکورد جدید بسیار خوشحال هستند و سعی بیشتری خواهند کرد تا این نرم‌افزار را بیش از پیش توسعه داده و علاقمندان بیشتری را به سمت آن جذب کنند.

باید بخوانید:  مارک زاکربرگ: فیس‌بوک در حال تفکر بر روی دکمه dislike است!

INSTAGRAM

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید