تعداد کاربران سرویس اسپاتیفای از مرز صد میلیون نفر گذشت

0

تعداد کاربران سرویس اسپاتیفای از مرز صد میلیون نفر گذشت

اگر از کاربرانی باشید که علاقه ی زیادی به گوش دادن به موسیقی به خصوص موسیقی های خارجی دارند، احتمالا تاکنون از سرویس بسیار کاربردی اسپاتیفای استفاده کرده اید. اسپاتیفای یک سرویس پخش موسیقی بسیار جامع است که شما میتوانید توسط این سرویس به منبع عظیمی از موسیقی های مختلف دسترسی پیدا کنید و طور آنلاین به موسیقی های مورد علاقه ی خود گوش فرا دهید. اسپاتیفای یک سرویس رایگان با پرداخت درون برنامه ای محسوب میشود که کاربران میتوانند در صورت تمایل با پرداخت مقداری هزینه در هر ماه به امکانات بیشتر این برنامه دسترسی پیدا کنند. حال طبق جدیدترین گزارش، تعداد کاربران اسپاتیفای به رقم قابل توجهی رسیده است.

 

توسعه دهندگان سرویس موسیقی اسپاتیفای امروز اعلام کرده اند که تعداد مشترکین این سرویس به صد میلیون نفر رسیده است. در حالی که در آمار قبلی، تعداد کاربران این سرویس 75 نفر اعلام شده بود و رشد کاربران اسپاتیفای 33 در صد بوده است. با وجود رقبایی مانند Apple Music، اسپاتیفای توانسته است رشد مثبت تعداد کاربران خود را افزایش دهد. دیگر آمار خیره کننده ی اعلام شده این است که 30 میلیون نفر از کل کاربران اسپاتیفای برنامه ی خود را به نسخه ی پریمیوم ارتقا داده اند که این کار با پرداخت هزینه ی 9 دلار و 99 سنت در هر ماه صورت میگیرد. طبیعتا اکثر کاربران برنامه های این چنینی از نسخه رایگان استفاده میکنند و به امکانات بیشتر نسخه ی پریمیوم توجهی نمیکنند. نسخه ی رایگان اسپاتیفای نیز مانند بسیاری از برنامه ها از تبلیغات داخل برنامه ای برخوردار است و امکاناتی مانند ذخیره ی موسیقی در نسخه ی رایگان وجود ندارد.

آوریل گذشته، اپل اعلام کرد که تعداد مشترکین سرویس اپل موزیک به 13 میلیون نفر رسیده است. بر خلاف اسپاتیفای، نسخه ی رایگان اپل موزیک عاری از هر گونه تبلیغات است اما در عوض اپل به کاربر برای اولین بار یک فرصت سه ماهه میدهد و در صورتی که کاربر بخواهد مدت زمان بیشتری از این سرویس استفاده کند، باید متحمل هزینه ای مشخص شود. هزینه ی سرویس اپل موزیک ماهیانه 9 دلار و 99 سنت است اما برای دانش آموزان و دانش جویان 4 دلار و 99 سنت محاسبه میشود. ضمنا اینکه خانواده های بالای شش نفر میتوانند با پرداخت هزینه ی 14 دلار و 99 سنت از سرویس اپل موزیک استفاده کنند.

جالب است که بدانید اسپاتیفای 80 در صد از تمام درآمد خود را از سال 2006 به هنرمندان و تهیه کنندگانی که آثارشان در این سرویس قرار میگیرد پرداخت کرده است. سال گذشته این کمپانی 209 میلیون دلار و در سال 2014 هم 186 میلیون دلار به صاحبان اثر پرداخت کرده است. به طور کلی اسپاتیفای بسیار در زمینه ی کاری خود کم رقیب است و در حال حاضر فقط اپل موزیک رقیب اصلی اسپاتیفای محسوب میشود. هر چند به تازگی کمپانی آمازون نیز سرویس موسیقی خود را راه اندازی کرد و پیش بینی میشود که بتواند رقیب جدیدی برای اسپاتیفای به حساب بیآید. نظر شما درباره ی اسپاتیفای چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید