تعرفه تلفن ثابت 50 درصد افزایش یافت

0

تعرفه تلفن ثابت 50 درصد افزایش یافت

در حالی که در روزهای اخیر خبرهای متعددی درباره تلاش برای کاهش قیمت تمام شده استفاده از اینترنت برای کاربران منتشر شده بود و همگی در انتظار نهایی شدن این تصمیمات بودند، امروز به صورت رسمی اعلام شد که تعرفه تلفن ثابت با افزایش روبرو شده است.

به گزارش ایرنا محمود واعظی، وزیر ارتباطات، امروز در حاشیه دیدار با فعالان بخش خصوصی اعلام کرد از اول تیر ماه امسال تعرفه هر پالس (یک دقیقه) مکالمه با تلفن ثابت از 30 ریال به 45 ریال افزایش خواهد یافت. او در توضیح این اتفاق اشاره کرد که تصور میشده است با تنظیم تعرفه مکالمه با تلفن ثابت بر روی 30 ریال میزان استفاده مشترکین از آن افزایش پیدا خواهد کرد اما در عمل چنین اتفاقی رخ نداد و همین نکته باعث ضرر بسیار زیادی برای سرویس دهنده شده است. وی همچنین درباره افزایش زیرساخت های فیبرنوری به رساندن آنها به تعداد بیشتری از کاربران اعلام کرد بخش خصوصی وظیفه این کار را بر عهده داشته و قرار است یک شرکت خارجی هزینه 70 هزار میلیارد تومانی آن را با سرمایه گذاری یک شرکت خصوصی داخلی انجام دهد.

افزایش تعرفه مکالمه با تلفن ثابت به 45 ریال در حالی صورت می گیرد که هزینه هر دقیقه مکالمه از خطوط دائمی همراه اول به تلفن ثابت 570 ریال، هر دقیقه مکالمه از همراه اول با اپراتورهای دوم و سوم 625 ریال، هزینه هر دقیقه مکالمه از ایرانسل 499 ریال و هر دقیقه مکالمه با رایتل نیز 499 ریال می باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید