تعرفه واردات تلفن همراه کاهش یافت

0

تعرفه واردات تلفن همراه کاهش یافت

فاز دوم تلاش های دولت برای مبارزه با قاچاق تلفن های هوشمند، با کاهش تعرفه واردات این دستگاه ها به صورت رسمی آغاز شد. در هفته گذشته بود که آغاز طرح آزمایشی رجیستری تلفن های هوشمند برای جلوگیری از خرید و فروش دستگاه هایی که به صورت قاچاق وارد بازار میشدند اعلام شده بود و حالا کاهش تعرفه ها گامی دیگر برای ساماندهی به بازار تجهیزات دیجیتال ایران است.

نایب رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی در حاشیه نمایشگاه موبایل، با اعلام خبر کاهش 2 درصدی تعرفه واردات تلفن همراه از 7 به 5 درصد اعلام کرد این نرخ، پایین ترین تعرفه در بین تمامی تجهیزات و اقلام وارداتی به کشور می باشد. به گفته وی این تغییر می تواند باعث کاهش 20 درصدی قاچاق تلفن های همراه شده و البته به این نکته نیز اشاره کرد که در صورت حذف 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده از تعرفه فعلی، قاچاق این کالا به صفر خواهد رسید. باید اذعان کرد کاهش تعرفه واردات تلفن های همراه در صورتی که با نظارت نهادهای مسئول و برخورد با متخلفان همراه باشد بدون شک باعث نزدیک شدن بیشتر قیمت این دستگاه ها به نرخ واقعی آنها خواهد شد و می تواند قدمی در راستای افزایش رضایت مصرف کنندگان این تجهیزات باشد. باید دید در آینده چه راهکارهایی برای تضمین پیروی فروشندگان و وارد کنندگان از قوانین وضع شده اندیشیده خواهد شد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید